ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Philips OLED

Philips OLED – Android i Sztuczna Inteligencja na pokładzie nowych telewizorów

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Philips OLED 805, 855 oraz 865 to nowe modele telewizorów, które mogą spodobać się fanom… Sztucznej Inteligencji. Wewnątrz znajdują się bowiem procesory nowej generacji, które mają gwarantować jeszcze lepszą jakość obrazu. Dodatkowo mówimy tutaj o telewizorach, które mają także 3-stronny Ambilight (podświetlenie za telewizorem).

Philips OLED

Philips OLED
Fot Philips

Nowe modele w portfolio producenta pokazują, że w tym sezonie ważne jest to, jak wyglądają sprzęty. Telewizory, a szczególnie te duże, przyciągają uwagę, a w przypadku Philips OLED zadbano o to ze zdwojoną siłą. Mamy tutaj wyjątkowo cienkie ramki wokół samego ekranu i metalowe wykończenie (ciemny chrom). Do tego dochodzi podstawa, którą zaprojektowano tak, by jak najmniej rzucała się w oczy. Innymi słowy, sprzęt może posłużyć jako ozdoba salonu, co zresztą można powiedzieć o większości nowych telewizorów, które pojawiają się na rynku.

Ważniejsze jest jednak to, co nowe telewizory mają do zaoferowania. Każdy z modeli wyposażony jest w procesor Philips P5 nowej generacji, którego pracę wspierają algorytmy Sztucznej Inteligencji. Ta ma analizować obraz klatka po klatce, co przekładać ma się na lepszą jakość obrazu wyjściowego. Oczywiście wszystko w czasie rzeczywistym. Telewizory obsługują standardy HDR oraz HDR10+, a ich rozdzielczość to 4K. Do tego dochodzi jeszcze technologia Perfect Natural Reality, która odpowiedzialna jest za przekształcanie obrazu gorszej jakości, na HDR. Philips OLED wyposażone są także w system dźwiękowy o mocy 50 W (2×10 W plus subwoofer 30 W), który obsługuje DTS Play-Fi.

Zobacz też: Telegram z długo wyczekiwaną funkcją już dostępny w wersji beta.

Wykorzystano tutaj system Android TV 9 Pie, więc nie powinno być problemów z wgrywaniem nowych aplikacji. Można także skorzystać z asystenta głosowego (Google lub Alexa), a gracze mogą zainstalować też np. GeForce NOW. Telewizory pojawią się w sprzedaży w tym miesiącu, a za rozmiar 55 cali przyjdzie nam zapłacić od 7 999 złotych. Rozmiar 65 cali to już koszt 11 499 złotych.

Źródło: Philips informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy