Kontroler do PlayStation 5 o nazwie DualSense został oficjalnie zaprezentowany w kwietniu. Jedni przyjęli jego wygląd z entuzjazmem, a inni wręcz przeciwnie. Trzeba jednak przyznać, że względem DualShocka 4 pad zaoferuje wiele nowości, które mogą się podobać. Dziś dowiedzieliśmy się, że DualSense może mieć znacznie większą baterię od kontrolera do kończącego swój żywot PlayStation 4.

DualSense z większą baterią od DualShocka 4

Nie da się ukryć, że akumulator w DualShocku 4 do największych nie należy. Wiele osób życzyłoby sobie, aby kontroler do PlayStation 5 „starczał na dłużej”. Jeśli informacje dostarczone przez użytkownika Twittera kryjącego się pod nazwą Galaxy666 okażą się prawdziwe, a wiele na to wskazuje, to DualSense będzie miał aż 56% większą baterię od pada do PS4. Mówiąc precyzyjniej, DualSense ma mieć akumulator o pojemności 1560 mAh, kiedy dobrze znany DualShock 4 oferuje jedynie 1000 mAh.

Zobacz także: Microsoft potwierdza – Xbox Series X pojawi się w listopadzie

Mimo że większa bateria w teorii wydaje się świetnym usprawnieniem, tak niekoniecznie musi się przełożyć na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Wszystko dlatego, że kontroler DualSense będzie znacznie bardziej zaawansowany od DualShocka 4, a funkcje takie jak haptyczne wibracje czy adaptacyjne triggery z pewnością potrzebują mocy. Oficjalna data premiery konsoli PlayStation 5, razem z którą będzie sprzedawany opisywany pad, nie została jeszcze ujawniona, ale Sony raczej nie będzie już długo utrzymywać nas w niepewności.

Źródło: Twitter (@Galaxy666)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.