Wideorozmowy na Telegramie to jedna z tych funkcji, która była wyczekiwana przez użytkowników komunikatora. Dobra wiadomość dla nich jest taka, że już niedługo powinna pojawić się w normalnej wersji aplikacji. Teraz można przeprowadzać wideorozmowy wykorzystując do tego wersję beta. Telegram więc dotrzymał słowa, choć specjalnie się tym jeszcze nie chwalił.

Wideorozmowy na Telegramie

Co trzeba zrobić, żeby przeprowadzać wideorozmowy na Telegramie? Przede wszystkim zainstalować aplikację w wersji beta (7.0.0) i to właściwie tyle. Warto tylko dodać, że w normalnej wersji programu, tego typu rozmów jeszcze nie będziemy mogli przeprowadzać. To jednak tylko kwestia czasu, aż nowa funkcja pojawi się w komunikatorze. Trzeba przyznać, że użytkownicy Telegrama dość długo musieli czekać na taką możliwość.

Zważywszy na to, że ostatnie miesiące to ogromny wzrost popularności wszelkiego rodzaju komunikatorów, prace nad wideorozmowami na Telegramie nabierają sensu. Trudno pozostać konkurencyjnym, kiedy tak naprawdę większość komunikatorów już taką funkcję posiada. Oczywiście nie jest to wymagane do tego, by program działał dobrze, ale miło wiedzieć, że Telegram nie zapomniał o swojej obietnicy. Firma zapowiadała już jakiś czas temu, że nad tym pracuje, ale nie sprecyzowano, kiedy funkcja miała się pojawić. Jednak to nie koniec nowości, które zmierzają do komunikatora. Mają pojawić się także powiadomienia bąbelkowe, czyli nowość, którą zaprezentował Google w Androidzie 11.

Zobacz też: Nowości w Android Auto, na które wielu czekało.

Teraz użytkownicy Telegrama mogą tylko czekać na kolejne aktualizacje i liczyć na to, że te przyniosą wideorozmowy. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze podczas beta testów, nie trzeba będzie czekać na dodatek zbyt długo. Korzystacie z Telegrama? Brakowało wam w nim wideorozmów?

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.