Menedżer urządzeń Windows jest świetnym narzędziem do rozwiązywania problemów. Jednak w niektórych przypadkach bardziej irytuje użytkowników. Zwłaszcza tych, którzy polegali na jego funkcji aktualizacji sterowników, aby rozwiązać związane z nimi problemy. Firma Microsoft po cichu usunęła tę funkcję z systemu Windows 10 w wersji 2004 (May Update). Pozostawiła jednak użytkownikom możliwość przeglądania i instalowania wstępnie pobranych sterowników lokalnie. Mogą więc to robić za pomocą narzędzi innych firm lub przechodząc do aplikacji Ustawienia w celu sprawdzenia online najnowszych sterowników dostępnych w ramach Windows Update.

Menadżer urządzeń Windows 10 bez sterowników

Menadżer urządzeń Windows 10 bez sterowników

Użytkownicy korzystający z najnowszej wersji systemu Windows 10 May Update nie będą już mogli korzystać z Menedżera urządzeń w celu sprawdzenia, czy dostępne są aktualizacje sterowników w trybie online. Zmiana została wprowadzona w życie w ramach niedawno wydanego podglądu skumulowanych aktualizacji firmy Microsoft dla systemu Windows 10 w wersji 2004. Wielu początkujących i doświadczonych użytkowników komputerów PC nadal wybiera się do Menedżera Urządzeń, aby spróbować naprawić wszelkie usterki sprzętu/oprogramowania. Jednak tak naprawdę program ten rzadko był przydatny, jeśli chodzi o wyszukiwanie i instalowanie sterowników z sieci. Ta wprowadzała jedynie więcej zamieszania. Cieszy więc fakt, że Microsoft postanowił w końcu się jej pozbyć.

Zobacz też: Apple TV+ wkrótce pokaże serial szpiegowski „Teheran”

Tym bardziej że użytkownicy nadal mogą ręcznie kierować kreator do określonej lokalizacji na swoim komputerze. W ten sposób może on instalować najnowsze sterowniki pobrane z sieci. Zmiana ta może być postrzegana jako sposób na usprawnienie procesu aktualizacji w systemie Windows. Jest to podejście, które ułatwi życie. Zwłaszcza, gdy Microsoft w końcu uporządkuje sytuację w Panelu sterowania. Przy okazji rozwiąże to problem pobierania starszych wersji sterowników przy każdej aktualizacji systemu, na który skarży się spore grono użytkowników Windowsa 10.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.