ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Atak na Foxconna w Ameryce

Foxconn: Chiny nie mogą dłużej być fabryką świata

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wojna handlowa USA-Chiny szaleje bez końca. Dlatego też producenci tacy jak Foxconn są zdesperowani i coraz częściej myślą nad przeniesieniem mocy produkcyjnej poza Państwo Środka. Pandemia również jest tu istotnym argumentem za wyjściem poza granice tego kraju z produkcją. Jednak podczas gdy celem Trumpa było zachęcenie ich do wyboru Stanów Zjednoczonych, wygląda na to, że zarówno Chiny, jak i USA mogą stracić. Producenci wolą bowiem regiony z lepszym dostępem do surowców, pewniejszym łańcuchem dostaw i z tańszą siłą roboczą. 

Foxconn: Chiny nie mogą już być fabryką świata

Chiny nie mogą już być fabryką świata

Najnowszy raport zysków Foxconna właśnie się ukazał. Wygląda na to, że największy dostawca Apple wzrósł powyżej oczekiwań analityków. I to, mimo że większość producentów odnotowała znaczne spadki z powodu pandemii. Po wyjątkowo trudnym pierwszym kwartale tego roku Foxconn odnotował zysk netto w wysokości 778,55 mln USD za następne trzy miesiące. To natomiast oznacza wzrost o 34 procent w skali roku i ponad 170 mln USD powyżej oczekiwań. Tajwański producent uważa, że wyniki są najprawdopodobniej spowodowane wzrostem liczby osób pracujących w domu. To bowiem znacznie zwiększyło popyt na sprzęt zarówno konsumencki, jak i korporacyjny w porównaniu z okresem przed pandemią.

Zobacz też: Cena Microsoft Surface Duo zwala z nóg – brak NFC może go dyskwalifikować

Nie obyło się jednak bez przykrych konsekwencji z powodu COVID-19 także dla Foxconna. Przychody ze sprzedaży smartfonów w drugim kwartale nadal spadały i były niższe o około 15 procent. Prognozy na trzeci kwartał wskazują na 10-procentowy spadek względem analogicznego okresu tego samego roku. Wszystko może jednak zmienić premiera nadchodzącego iPhone 12, w którym gigant widzi swoją szansę odbicia się od dna. Dodatkowo Foxconn twierdzi, że zamierza przenieść jeszcze większą część produkcji poza granice Chin. Warto tu dodać, że już teraz ponad 30% jego produkcji ma miejsce w innych państwach. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy