Polscy listonosze otrzymali ponad 20 tysięcy tabletów, które służą im do pracy. Wszystko dzięki wdrożeniu umowy między Pocztą Polską, operatorem Orange oraz Integrated Solutions. Z roku na rok liczba elektronicznych potwierdzeń odbioru przesyłek rośnie o ponad 30%.

Listonosze wyposażeni w ponad 20 tysięcy tabletów – co to oznacza dla klientów poczty?

listonosze 20 tysięcy tabletów

Umowa na dostarczenie tabletów została podpisana w grudniu 2019 roku. Na razie zrealizowano jej część. Wartość umowy to 116 mln zł w ciągu 3 lat. Obecnie Poczta dostarcza co miesiąc ok. 5 mln przesyłek z elektronicznym potwierdzeniem odbioru, m.in. dla sądów, prokuratur i innych instytucji oraz firm.

Wyposażenie listonoszy w nowoczesne tablety ma podnieść komfort ich pracy, ale także przynieść korzyści klientom. Ci ostatni, jeśli korzystają z elektronicznego potwierdzenia odbioru, otrzymują informację o doręczeniu przesyłki w czasie rzeczywistym. Jak informuje Poczta Polska, rozwiązanie umożliwia przekazanie klientowi pełnej informacji o terminie odebrania przesyłki, jak również udostępnienia mu obrazu złożonego z podpisu wraz z cechami biometrycznymi. Wszystkie dane o doręczanych przesyłkach klienci otrzymują w pliku elektronicznym.

Czytaj także: T-Mobile chce wspierać „cyfrowy optymizm”. Pomoże Billie Eilish

Umowa przewiduje nie tylko zakup nowoczesnego sprzętu z zestawem akcesoriów, ale również zapewnia Poczcie Polskiej pełen dostęp do pakietu usług serwisowych, transmisji danych i licencji – mówi Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej. Jego zdaniem, mamy do czynienia z największym tego typu programem wdrożeniowym w Europie w ostatnich latach.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.