Transformer-Prime-widok
Zainteresowanie najnowszym czterordzeniowym tabletem Asusa jest bardzo duże i właściwie nikogo to nie dziwi. Urządzenie to ma trafić do sprzedaży już w grudniu, w związku z tym, pierwsze sklepy uruchamiają proces przedsprzedaży nowego Transformera Prime.

Wiele wskazuje na to, że Transformer Prime będzie pierwszym tabletem, wykorzystującym możliwości układu Tegra 3. Osoby, które zdecydują się na zakup tego urządzenia będą miały okazję sprawdzić, jak zapewnienia ze strony Nvidii w kwestii Tegry 3 mają się do rzeczywistości. Jedno jest pewne – tablet ten będzie jednym z najbardziej wydajnych urządzeń na rynku.

Transformer Prime będzie wyposażony w ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor ARM Cortex A9 taktowany z częstotliwością 1,5 GHz i 1 GB pamięci RAM. Ilość wbudowanej pamięci zależeć będzie od wersji – do wyboru użytkownik ma wariant 32 i 64 GB.

Poza tym, tablet będzie wyposażony w czytnik kart microUSB, wyjście miniHDMI, Bluetooth, WiFi, aparat i kamerę internetową. Największą zmianą jest więc zastosowanie nowej wersji układu Nvidii i mocniejszego, czterordzeniowego procesora. Czy taki dobór komponentów będzie miał przełożenie na wzrost ceny?

Uruchomienie przedsprzedaży Transformera Prime daje nam możliwość zweryfikowania, czy cena nowego tabletu będzie wyższa, czy może taka sama, jak jego poprzednia generacja. Jeden z niemieckich sklepów internetowych poinformował o możliwości zakupu nowego Transformera w ramach procesu przedsprzedaży.

Tablet w wersji 64 GB został wyceniony na kwotę 599 euro, co daje nieco ponad 2500 złotych. Cena nie należy do najniższych, tym bardziej, że nie uwzględnia stacji dokującej. Model 32 GB prawdopodobnie będzie cieszył się większym zainteresowaniem – możemy przypuszczać, że będzie on tańszy o ok. 100 euro.

Na tę chwilę, wiele wskazuje na to, że Transformer Prime będzie trochę droższy od swojego poprzednika. Asus najprawdopodobniej uznał, że użytkownicy są w stanie zapłacić więcej, wiedząc, że otrzymają dobrze wykonane urządzenie, z mocną konfiguracją sprzętową i regularnymi aktualizacjami systemu Android.

źródło: NotebookItalia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula