Allegro to najpopularniejsza platforma sprzedażowa w Polsce. Działają na niej zarówno osoby prywatne, jak i różnego rodzaju firmy. Co jakiś czas marka wprowadza mniejsze lub większe zmiany, wpływające na sprzedawców czy kupujących. Właśnie dowiedzieliśmy się, że już w przyszłym miesiącu Allegro po raz kolejny dokona aktualizacji. Zmian będzie kilka, ale większość z nich powinna zostać przyjęta pozytywnie.

Zmiany dla sprzedających na Allegro

allegro nowe obowiązki sprzedających

Allegro rozsyła już informacje do użytkowników platformy o zmianach, które wejdą w życie 1 września. Najpierw skupimy się na tych, które dotkną sprzedających. Ich lista wygląda tak:

  1. Wysyłam z Allegro – nowe narzędzie
  2. Allegro Kurier UPS – nowa metoda dostawy przesyłek do 10 kg
  3. Allegro Smart! – wyższa cena maksymalna dla wysyłki X-press Couriers
  4. Akcja promocyjna dotycząca przesyłek poza Allegro Smart!
  5. Możliwość powiązania kont Allegro
  6. Zmiany porządkowe w regulaminie

Zobacz także: Allegro Smart! – wady oraz zalety. Kiedy to się opłaca?

Czas teraz rozwinąć te zagadnienia.

1. Wysyłam z Allegro

Wysyłam z Allegro to nowe narzędzie, dzięki któremu będzie można nadawać paczki od razu ze swojego konta na Allegro. Nowość pozwoli tworzyć etykiety oraz zamawiać odbiór przesyłek pod wskazany przez nas adres. Zyskają na tym także klienci, bo od razu po skorzystaniu z narzędzia przez sprzedawcę, otrzymają numery swoich przesyłek – cały proces będzie zachodził automatycznie. Nie dość, że całość jest darmowa, to jeszcze nie trzeba będzie zawierać żadnych umów z firmami kurierskimi, choć na razie tylko w przypadku przesyłek opłaconych z góry. W październiku ma zostać dodana obsługa paczek pobraniowych. Z narzędzia Wysyłam z Allegro będzie można korzystać przez przeglądarkę, jak i przez API.

Więcej można przeczytać tutaj.

2. Allegro Kurier UPS

Allegro Kurier UPS będzie nową metodą wysyłki, którą będą mogli wybrać kupujący, jeśli oczywiście zdecydujemy się ją udostępnić. Będzie to można zrobić jedynie przez opisywane wyżej narzędzie Wysyłam z Allegro. Oczywiście Allegro Kurier UPS wejdzie też w skład Allegro Smart!, a za wysyłkę rozliczymy się bezpośrednio z Allegro, a nie firmą kurierską. Ceny brutto dla sprzedawców prezentują się następująco:

  • 3,99 zł z Allegro Smart! (do 5 kg) – maksymalna cena dla kupujących: 12,99 zł
  • 10,99 bez Allegro Smart! (do 5 kg) – maksymalna cena dla kupujących: 12,99 zł
  • 3,99 zł z Allegro Smart! (od 5 do 10 kg) – maksymalna cena dla kupujących: 12,99 zł
  • 12,99 bez Allegro Smart! (od 5 do 10 kg) – maksymalna cena dla kupujących: 12,99 zł

Więcej można przeczytać tutaj.

3. Wyższa cena maksymalna X-Press Couriers w Allegro Smart!

Aktualnie w przypadku wysyłki metodą X-Press Couriers w ramach Allegro Smart!, maksymalną ceną, którą można ustawić dla kupujących, jest 12,99 zł brutto. Od 1 września kwota ta wzrośnie o 2 zł – do 14,99 zł.

4. Akcja promocyjna dotycząca przesyłek poza Allegro Smart!

Od 1 września do 31 grudnia na Allegro potrwa akcja promocyjna, która pozwoli sprzedawcom zaoszczędzić na wysyłce poza programem Allegro Smart!. Będą mogły z niej skorzystać osoby posiadające konta firmowe i korzystające z przynajmniej jednej metody wysyłki rozliczanej z Allegro, a nie przewoźnikiem. Aby przyoszczędzić, trzeba będzie aktywować ofertę w Centrum Zniżek na platformie.

Więcej można przeczytać tutaj.

5. Możliwość powiązania kont Allegro

Możliwość powiązania kont Allegro stanie się faktem. Po wykonaniu tej czynności m.in. będzie możliwe łatwe przełączanie się pomiędzy profilami bez konieczności ponownego logowania się. Funkcja będzie dostępna dla posiadaczy abonamentu podstawowego.

Więcej można przeczytać tutaj.

6. Zmiany porządkowe w regulaminie

Przy neutralnym i wyższym poziomie sprzedaży zwrot prowizji będzie przyznawany automatycznie. W kategorii Mleka początkowe na Allegro nie będzie już możliwości włączenia promowania ani skorzystania z Allegro Smart!. Z kolei w dziale wyrobów pirotechnicznych będzie można wysyłać towar jedynie przewoźnikami, którzy gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo. Na sam koniec warto wspomnieć, że Allegro Smart! nie będzie obowiązywać w kategorii Fajerwerki i nie będzie już można sprzedawać petard hukowych.

Więcej można przeczytać tutaj.

Zmiany dla kupujących na Allegro

Zmian dla kupujących jest znacznie mniej. Zdecydowanie najważniejszą z nich będzie możliwość potwierdzania licytacji w kategorii Kolekcje i sztuka kodami z SMS-ów. Powiadomienia będą przysyłane, jeśli wartość licytowanych przedmiotów przekroczy 1000 zł.

Ponadto w regulaminie Allegro pojawi się informacja, że w przypadku korzystania z rekompensaty w ramach Programu Ochrony Kupujących nie zawsze trzeba będzie przesyłać zdjęcie dowodu tożsamości. Więcej można przeczytać tutaj.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o opisanych wyżej zmianach!

Źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.