Cena Microsoft Surface Duo została dziś ujawniona przez firmę i trzeba powiedzieć, że tanio nie jest. Oczywiście można było się tego spodziewać. Wprawdzie nie jest to poziom ceny urządzeń z elastycznym wyświetlaczem, to dalej Microsoft życzy sobie naprawdę dużo za smartfona, który nie ma, chociażby modułu NFC. A co będzie miał?

Cena Microsoft Surface Duo

Cena Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo

Zacznijmy od najważniejszego, czyli tego, ile za sprzęt trzeba będzie zapłacić. Cena Microsoft Surface Duo zaczyna się od 1399 dolarów, czyli około 5237 złotych. I mówimy tutaj o cenie początkowej, czyli zakładamy, że będą dostępne jeszcze inne warianty urządzenia. Całościowej specyfikacji jeszcze nie poznaliśmy oficjalnie, ale to powinno nastąpić niedługo. Jeżeli jednak wszystkie doniesienia się potwierdzą, nowy sprzęt Microsoftu będzie naprawdę drogi, a oferował będzie relatywnie niewiele. Przynajmniej jeżeli chodzi o tę półkę cenową.

Urządzenie wyposażone zostało w dwa oddzielne wyświetlacze OLED o przekątnej 5,6 cala każdy (1800×1350 pikseli). Oba są pokryte szkłem ochronnym Gorilla Glass, a po złączeniu tworzą wyświetlacz o przekątnej 8,1 cala. Microsoft zdecydował się na system oparty o Androida, co nie powinno dziwić, zważywszy na to, że ich eksperymentowanie z systemami mobilnymi nie wyszło najlepiej. Procesorem zarządzającym ma zostać tutaj Qualcomm Snapdragon 855, a jego pracę będzie wspierało 6 GB RAM. Na dane ma być maksymalnie 256 GB. Akumulator ma mieć pojemność 3577 mAh, ale to łączna wartość dla dwóch osobnych ogniw. Mimo wszystko sprzęt ma działać na jednym ładowaniu przez cały dzień. Zaprojektowano także specjalny zawias, który pozwala na prawie 360 stopni obrotu.

Zobacz też: Ile maksymalnie zapłacisz za smartfona?

Są jednak pewne minusy i to spore. Nie wspomniano jeszcze o wersji, która obsługiwałaby standard 5G, co powinno być oczywiste w tej klasy sprzęcie. Do tego nie ma także modułu NFC. Oprogramowanie pozwoli na korzystanie z dwóch ekranów niezależnie, ale czy to wystarczy, by przekonać użytkowników do kupna? Urządzenie można zamawiać już w przedsprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a trafi do sklepów 10 września. Zapewne więcej szczegółów o sprzęcie poznamy niebawem.

Źródło: Microsoft / The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.