Nvidia-Tegra3-proces

Wiele wskazuje na to, że pierwszym tabletem z układem Nvidia Tegra 3 będzie Asus Transformer Prime. Okazuje się, że Acer również pracuje nad nowym tabletem, który będzie wykorzystywał możliwości najnowszej platformy zaprezentowanej ostatnio przez firmę Nvidia.

Do tej pory, praktycznie wszystkie tablety z Honeycombem korzystały z układu Tegra 2. Jego wydajność była w zupełności wystarczająca dla większości użytkowników. Wraz z upływem czasu, producenci coraz bardziej zaczęli interesować się wykorzystaniem najnowszego układu Nvidia Tegra 3, który ma być kilkukrotnie bardziej wydajny względem poprzednika, będąc jednocześnie bardziej energooszczędnym.

Sporo nowości szykuje również Acer. Od kilku dni wiadomo, że ten tajwański producent zamierza wprowadzić do sprzedaży zupełnie nowy model A200 – to jednak nie koniec. Okazuje się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy do sprzedaży trafi również model A510, który będzie pierwszym tabletem Acera z Nvidią Tegra 3 na pokładzie.

Producent zdecydował się na wykorzystanie czterordzeniowego procesora ARM Cortex A9, który jest taktowany z częstotliwością 1,5 GHz. Przekątna ekranu ma wynosić 10,1 cala, a rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Nie wiadomo jak będzie wyglądała kwestia systemu operacyjnego.

Nieoficjalnie mówi się, że Acer Iconia Tab A510 zadebiutuje w trakcie przyszłorocznych targów CES 2012, które odbędą się już w styczniu. Jeżeli producent faktycznie zdecydowałby się na premierę dopiero na początku przyszłego roku, to niemal pewne jest to, że fabrycznie urządzenie korzystałoby z systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Iconia Tab A510 będzie dostępna tylko w wersji WiFi – osoby, które są zainteresowane możliwością transmisji danych za pośrednictwem sieci 3G będą mogły kupić Iconię Tab A511. Model ten, podobnie jak w przypadku wcześniejszej generacji tabletów Acera, trafi do sprzedaży nieco później.

Pod znakiem zapytania stoi również kwestia cen, jednak raczej mało prawdopodobne jest to, że najnowsza generacja tabletów Acera miałaby być droższa niż aktualnie dostępne urządzenia.

źródło: Lilputing / Android Community

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula