ZTE bez sankcji USA

ZTE może okazać się pierwszym producentem, który pokaże smartfon z aparatem pod ekranem

2 minuty czytania
Komentarze

ZTE to bardzo lubiany, choć dość mało znany producent smartfonów. Firma słynie z wysokiej jakości urządzeń oferowanych w przystępnych cenach, a jak się teraz okazało – także z innowacji. Dowiedzieliśmy się bowiem, że marka jest już gotowa, aby pokazać pierwszy smartfon z aparatem pod ekranem. Wygląda na to, że rewolucja przyjdzie szybciej, niż nam się wydawało.

Smartfon ZTE z aparatem pod ekranem – kiedy premiera?

ZTE aparat pod ekranem

Prezes ZTE, Ni Fei, opublikował na Weibo post, w którym oznajmił, że pierwszy smartfon świata z aparatem pod ekranem będzie nosił logo tej właśnie marki. Niestety zapowiedź nie została okraszona żadnymi zdjęciami ani choćby datą premiery, ale za to poznaliśmy nazwę urządzenia, które będzie można określić mianem rewolucyjnego. To ZTE A20 5G.

Zobacz także: Skaner odcisków palców na całym ekranie – Huawei stawia na wygodę

Plotki sugerują, że w swoim nadchodzącym smartfonie ZTE wykorzystało ekran Visionox, na co wskazuje fakt, że producent zaczął już masowo produkować odpowiednie panele. Nie jest dokładnie jasne, kiedy firma pokaże model A20 5G, choć można śmiało oczekiwać premiery w najbliższych tygodniach. Pod koniec warto wspomnieć, że w grudniu 2019 roku Oppo pokazało już prototyp smartfona z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem. Od tego czasu firma nie zdecydowała się ogłosić niczego nowego, więc wszystkie znaki na niebie wskazują, że ZTE rzeczywiście będzie pierwszym producentem, który dopuści takowe urządzenie do sprzedaży. Trzeba jednak pamiętać, że raczej nie będzie to model bez wad – innowacje zazwyczaj borykają się z problemami wieku dziecięcego. Wśród nich można wymienić m.in. gorszą jakość zdjęć i problemy z odwzorowaniem kolorów. Firma Visionox stwierdziła, że udało jej się obejść te ograniczenia, ale czy tak rzeczywiście będzie, przekonamy się po premierze ZTE A20 5G.

Źródło: GSMArena

Motyw