Huawei złożył ostatnio wniosek o patent na technologię odblokowywania ekranu przy pomocy skanera działającego na całej jego powierzchni. Przekłada się to na urządzenie, które można odblokować z każdego cala wyświetlacza. Dzięki temu proces ten będzie znacznie szybszy, łatwiejszy i intuicyjny. Tym samym takie rozwiązanie wprowadziłoby zupełnie nową jakość zabezpieczeń smartfonów i całkowicie zniwelowało ich uciążliwość.

Huawei ze skanerem linii papilarnych na całym ekranie

Huawei ze skanerem linii papilarnych na całym ekranie

Chiński gigant technologiczny potwierdził w rozmowie z portalem Android Authority, że złożył patent na sześciu rynkach, Zaliczają się do nich Chiny, Europa, Stany Zjednoczone, Japonia, Korea Południowa i Indie. Producent oczekuje na zatwierdzenie go przez organy regulacyjne. W patencie Huawei przedstawił kilka potencjalnych zastosowań tej technologii, takich jak weryfikacja odcisków palców w przypadku indywidualnych zastosowań za pomocą ikon. Innymi słowy, nie trzeba by było już uruchamiać aplikacji, a następnie umieszczać palca na czujniku odcisków palców. Będzie można po prostu dotknąć aplikacji i uruchomić ją po zeskanowaniu. Proste, skuteczne i bezpieczne.

Zobacz też: Nowe ładowarki aut elektrycznych od GreenWay w Warszawie – oto ich lokalizacja

Firma wspomniała również, że będzie można szybko przeglądać, wprowadzać i odpowiadać za pomocą aplikacji SMS bez konieczności odblokowywania urządzenia, zachowując przy tym bezpieczeństwo. Mogłoby to potencjalnie usprawnić interakcję z ekranem blokady i zapewnić mu dużo więcej funkcji. Co więcej, użytkownicy nadal będą mieli możliwość aktywowania czujników w wybranym obszarze na ekranie, a dezaktywowania reszty na przestrzeni ekranu. Niestety, wciąż mowa tu jedynie o patencie. To oznacza, że do praktycznego zastosowania tej technologii jeszcze długa droga.

Źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.