Samsung-Galaxy-Tab-70-Plus

Od czasu tegorocznych targów IFA oficjalnie było wiadomo, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy do sprzedaży trafi kolejny tablet Samsunga z Androidem. Galaxy Tab 7.0 Plus już jest w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Aktualnie Samsung jest producentem, który ma zdecydowanie najszerszą ofertę tabletów z systemem Android. Potencjalny klient ma możliwość wyboru między Galaxy Tabem P1000, 10.1, 8.9, 7.7, a w ostatnio do sprzedaży trafił także piąty model, który jest następcą oryginalnego 7-calowego P1000.

Najnowsze urządzenie jest wyposażone w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Procesor to dwurdzeniowa jednostka, taktowana z częstotliwością 1,2 GHz. Urządzenie zostało wyposażone w 1 GB pamięci RAM. W zależności od wersji, do dyspozycji użytkownika oddano 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci. System operacyjny to oczywiście Honeycomb 3.2.

O ewentualnym sukcesie tego urządzenia zadecyduje przede wszystkim cena. W przypadku Stanów Zjednoczonych, za najtańszy 16 GB model trzeba będzie zapłacić 399 dolarów. Osoby, którym zależy na większej pojemności wbudowanej pamięci, z pewnością będą zainteresowane modelem 32 GB, który kosztuje już 499 dolarów.

Cena zdecydowanie nie jest niska i przy ewentualnej premierze w Europie będziemy mieć do czynienia z dość standardowym przelicznikiem, gdzie wartość jednego dolara jest równa jednemu euro. W efekcie, Galaxy Tab 7.0 Plus w Polsce będzie dostępny w cenie zbliżonej do 10-calowego modelu tego koreańskiego producenta.

Samsung na razie nie wprowadził do sprzedaży modelu 3G, który z pewnością cieszyłby się większym zainteresowaniem. Niestety, osoby, które zdecydują się na wersję WiFi + 3G będą musiały być przygotowane na wydanie jeszcze większej kwoty, gdyż cena 399 dolarów dotyczy wersji „tylko WiFi”.

Na razie nie wiadomo, kiedy Samsung planuje wprowadzenie swojego najnowszego tabletu do sprzedaży w Europie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że najprawdopodobniej stanie się to w ciągu najbliższych kilku tygodni, a więc docelowo przed Świętami Bożego Narodzenia. 

źródło: Tablets Planet

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula