Orange Polska znalazło się wśród najlepszych na polskim rynku IT wg. magazynu ITWIZ. Opisuje to raport Best100 o stanie polskiego rynku IT. Jak poradziło sobie Orange Polska oraz spółki należące do tej grupy kapitałowej?

Orange wśród najlepszych na rynku IT w Polsce – szczegóły

orange-wśród-najlepszych-spółek-IT-2

Orange Polska zajęło 5. miejsce w kategorii firm IT o największym zysku netto. Firmie przypadło także 4. miejsce wśród największych dostawców rozwiązań IT dla sektora informatycznego. Integrated Solutions (należy do grupy kapitałowej Orange Polska) znalazł się na 3. pozycji na rynku integratorskim i jest również 3. największą firmą z polskim kapitałem sprzedającą własne produkty i usługi.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

To samo, najniższe na podium miejsce, przypadło także Integrated Solutions jeśli chodzi o sprzedaż dla sektora publicznego, edukację oraz R&D. Swoje sukcesy w raporcie magazynu ITWIZ ma też najmłodsza spółka z grupy kapitałowej Orange, czyli BlueSoft. BlueSoft zajęło bowiem 2. miejsce w kategorii firm o największych przychodach ze sprzedaży usług wdrożenia aplikacji. Z kolei wśród największych dostawców usług cloud w podziale na SAAS/PAAS/IAAS BlueSoft zajmuje 6. pozycję.

Czytaj także: Rachunki za telefon opłacamy najpóźniej, a zadłużenie rośnie. Jest źle

To był dla nas bardzo dobry rok, także pod względem szybkiego rozwoju. W dwa lata podwoiliśmy nasze przychody z usług ICT, których wartość w 2019 roku przekroczyła 700 mln zł – mówi Bertrand Grèzes-Besset, dyrektor rozwiązań ICT w Orange Polska. Podkreśla on też znaczenie kupna spółki BlueSoft.

źródło: Orange
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.