Nowy przeciek ujawnił, że Huawei jeszcze bardziej dywersyfikuje swoją działalność w zakresie produkcji chipów. Chiński gigant będzie teraz produkować również układy sterowników do wyświetlaczy. Tak przynajmniej twierdzi Changan Digital King, który publikuje przecieki technologiczne za pomocą portalu Weiboo. To oznacza, że Huawei wchodzi na zupełnie nowy rynek produkcji procesorów i to mimo faktu, że wciąż pozostaje odcięty od TSMC.

Huawei sterowniki do ekranów

Huawei sterowniki do ekranów

Źródło powołuje się tu na dokument zatytułowany Notice on the establishment of the terminal chip business unit in the field of display driver products, czyli w wolnym tłumaczeniu Zawiadomienie o utworzeniu jednostki biznesowej ds. chipów terminalowych w zakresie produktów sterownika wyświetlaczy. Jest on podobno autorstwa prezesa Huaweia. W zawiadomieniu tym stwierdzono, że większość głównych producentów stosuje chipy do sterowników wyświetlaczy sprowadzane spoza Chin. Warto dodać, że bez nich wyświetlacze nie są w stanie generować obrazu i stają się bezużyteczne.

Zobacz też: Tak wygląda ”Rozłąka” – serial Netflixa z Hilary Swank o locie na Marsa

Wzmianka ta sugeruje, że Huawei nie tylko chce je produkować dla siebie, ale także dla innych chińskich firm. W ten sposób może znaleźć dodatkowe źródło dochodu. W końcu Państwo Środka jest pełne lokalnych producentów urządzeń z ekranami. Dodatkowo jest to działanie zgodne z chińską polityką uniezależnienia się od zewnętrznej technologii. Obecnie firma posiada 5 różnych linii chipów, w tym Kirin dla smartfonów, Kunpeng dla serwerów, Ascend AI Chips, GigaHome dla routerów i Honghu dla inteligentnych wyświetlaczy. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.