Apple Watch to chyba najlepszy smartwatch na rynku. Oczywiście, jeśli pominiemy zegarki sportowo-turystyczne Garmina, dla których dostęp do funkcji smart jest raczej miłym dodatkiem, a nie podstawą działania. Jednak dla fana technologii bez zacięcia w tych kierunkach, to właśnie zegarek z logo nadgryzionego jabłuszka jest tym, po co powinien sięgnąć. Dla samego producenta nie jest to produkt drugiej kategorii, a istotny element oferty. 

Apple Watch z MicroLED

Apple Watch z MicroLED

Nic więc dziwnego, że to właśnie w Apple Watch ma zadebiutować nowatorska technologia wyświetlacza. Jak wynika z nowego raportu DigiTimes, producent może wykorzystać panel MicroLED Display do ekranu Apple Watch siódmej generacji. Oczywiście oznacza to, że nadchodzący Apple Watch 6 wciąż będzie operował na panelu OLED. Plotki o zastosowaniu tej technologii w zegarkach tego producenta sięgają jeszcze zeszłego roku. Dlatego też niektórzy fani marki mogą czuć tutaj pewne rozczarowanie. Fakty są jednak takie, że technologia MicroLED wciąż nie została dopracowana i jeszcze trochę czasu minie nim trafi ona do urządzeń konsumenckich.

Zobacz też: Tasker bez konkurencji. Autorzy Automagic kończą rozwijać aplikację

Według doniesień firma Apple inwestuje około 330 milionów dolarów w tajwańską fabrykę MicroLED. Ta będzie produkować wyświetlacze do przyszłych zegarków producenta. W przyszłości ekrany te mają trafić także do iPhone, iPadów, MacBooków i innych urządzeń Apple. Według doniesień tajwański producent paneli LCD AU Optronics jest dostawcą szklanych podłoży dla wyświetlaczy MicroLED. Te mają się składać z diod o wielkości od 20 do 50 mikronów. Dlaczego jednak to jest tak istotne? Zwłaszcza dla zegarków? No cóż, nowa technologia ma być bardziej energooszczędna. Nie bez znaczenia będzie również to, że takie ekrany będą po prostu cieńsze. Ponadto ekrany MicroLED obsługują również większą jasność, większy zakres dynamiki i szerszą gamę kolorów. Oferują także szybszą zmianę stanu diod. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.