Jakiś czas temu Google pokazało wyczekiwanego Pixela 4a i zapowiedziało Pixela 5. Smartfon ma zadebiutować jeszcze w tym roku, choć na razie nie wiemy o nim przesadnie dużo, bo gigant z Mountain View był raczej oszczędny w słowach. Dziś jednak kolejne źródło potwierdziło, że nadchodzący sprzęt będzie urządzeniem ze średniej półki wydajnościowej. Wiele wskazuje na to, że Google postanowiło dać sobie spokój z flagowcami.

Pixel 5 ze Snapdragonem 765G – to już kolejne doniesienie na ten temat

Pixel 5 Snapdragon 765G

Pierwsze plotki o Pixelu 5 ujrzały światło dzienne już dawno temu. Mimo że smartfony Google nie są oficjalnie dostępne w naszym kraju, bo Google Store nie funkcjonuje jeszcze w Polsce, to wzbudzają one niemałe zainteresowanie Polaków. Osoby, które liczyły, że Pixel 5 będzie reprezentantem najwyższej półki, najprawdopodobniej mogą już porzucić wszelkie nadzieje. Urządzenie zostało właśnie przyłapane w benchmarku AI Benchmark, gdzie wyszło na jaw, że działa pod kontrolą Snapdragona 765G.

Zobacz także: Kilka dni korzystałem ze smartfona za 800 zł i zaczynam się zastanawiać, po co mi flagowiec

Z programu dowiedzieliśmy się także, że smartfon ma mieć 8 GB RAM-u i Androida 11. Jeśli chodzi o wcześniejsze doniesienia, to krążyły plotki, że Pixel 5 zostanie wyposażony w funkcję ładowania zwrotnego. Na jego pleckach z kolei powinien się znaleźć podwójny, wysokiej jakości aparat. Cena nadchodzącego urządzenia ma rzekomo oscylować w graniach 700 dolarów, co po dzisiejszym kursie walutowym przekłada się na około 2620 złotych. Dokładna data premiery Pixela 5 nie jest jeszcze znana.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.