ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Realme z Dimenisty 720

Smartfon 5G za kilkaset PLN? Realme może potrząsnąć rynkiem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Technologia 5G nie zyska popularności, dopóki nie trafi w dolne rejony średniej półki cenowej smartfonów. Pierwotnie spodziewano się, że to nastąpi nie prędzej, niż pod koniec 2020 roku, ewentualnie na początku 2021. Jednak producenci pokazali już, na co ich stać i nawet dzisiaj na rynku można znaleźć smartfony 5G za mniej niż równowartość 1000 PLN. Najlepszym przykładem jest tu Redmi 10X 5G, który jest smartfonem z MediaTekiem Dimensity 820. Jednak już wkrótce dostanie on konkurencję z tańszym układem 5G — Dimenisty 720.

Realme z Dimenisty 720

Realme z Dimenisty 720

Już podczas premiery tego układu MediaTeka dowiedzieliśmy się, że Huawei, Oppo i Xiaomi mają wobec niego wielkie plany. Okazuje się, że Realme także nie może przejsć obojętnie wobec nowego procesora 5G, który ma wprowadzić nową technologię na salony klasy średniej. Jak na razie jedynymi pewniakami z tym układem ma być tańsza część rodziny Huawei Enjoy 20, które mają dołączyć do modelu Pro. Najprawdopodobniej zobaczymy go także w tańszych wersjach rodziny Redmi. Jednak paradoksalnie najwięcej wiemy właśnie o smartfonie, nad którym pracuje Reamle. Wciąż jest tego jednak dość niewiele.

Zobacz też: [Recenzja] Sonos Move – głośnik Bluetooth i Wi-Fi z prawdziwego zdarzenia

Tajemnicza słuchawka została znaleziona w bazie TENAA jako Realme RMX2200. Oczywiście to jedynie nazwa kodowa. Tak na dobrą sprawę nie wiadomo jaką nazwę dostanie ona ostatecznie. Według wpisów w organie regulacyjnym ma on 6,52-calowy wyświetlacz. Niestety, nie wiadomo o nim niczego więcej, jednak przecieki mówią o LCD i 720p. Lista zdradziła także pojemność baterii. Ta wynosi 4980 mAh. Najprawdopodobniej jej typowa pojemność zostanie określona jako 5000 mAh. Dzięki niej smartfon ma oferować przyzwoity czas pracy na pojedynczym ładowaniu nawet przy korzystaniu z technologii 5G, która w modemach obecnej generacji jest dość energożerna po stronie smartfona. Wiemy także, że smarfon ma wymiary 164,4 × 76 × 8,6 mm. Na pozostałą część specyfikacji i zdjęcia wciąż musimy jednak poczekać.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy