Dzięki procesorom nowej generacji laptopy i notebooki stały się bardziej wydajne, energooszczędne i chłodniejsze. To sprawia, że laptopy mogą być lżejsze i mniejsze. Oczywiście, jeśli chodzi o wymiary, to barierą nie do przejścia wydają się ekrany. W końcu, jeśli będą zbyt małe, to komfort korzystania z laptopa również spadnie. Na szczęście mobilne komputery wciąż mają coś, czego pozbycie się sprawi, iż będą mogły stać się mniejsze bez tracenia cennych cali przekątnej. Są to oczywiście ramki ekranu. I właśnie ich chce się pozbyć Huawei.

Laptop Huaweia bez ramek ekranu

Laptop Huaweia bez ramek ekranu

Według najnowszych informacji Huawei planuje jako pierwszy wprowadzić na rynek laptopa z bezramkowym wyświetlaczem o rozdzielczości 3K. W praktyce oznaczałoby to laptopa z ultra cienką ramką, czyli coś, jak obecne na rynku smartfony. Mimo że te pozbyły się ramek już dość dawno temu, to przeciętny laptop wciąż ma je naprawdę duże. Byłaby to więc niezwykle istotna zmiana, która może w dużym stopniu wpłynąć na kształt branży o ile to podejście się przyjmuje. Nowy laptop Huaweia, o którym mowa, ma zostać zaprezentowany 19 sierpnia 2020 roku. Będzie to więc już w następną środę. Tak przynajmniej donosi użytkownik portalu Weibo, który się skrywa pod pseudonimem Changan Digital King. Ujawnił on również oficjalne hasło nowego laptopa, które w wolnym tłumaczeniu brzmi:

Przełammy wizualne ograniczenia ramkiQ Uwydatnijmy zawartość ekranu! Zapewnijmy niezakłócony, ultra czysty obraz i bardziej wciągające doświadczenie oglądania treści!

Zobacz też: Ghost of Tsushima w Żabce – ciekawy konkurs dla klientów sklepu

W ostatnim czasie oferta notebooków Huawei staje się coraz bardziej popularna. Firma weszła dość dziarsko na rynek i śmiało konkuruje z innymi producentami sprzętu bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości. Co prawda miałem z ich laptopami dość przelotny kontakt, to jednak jedyne co mogę im zarzucić, to ergonomia klawiatury. Z drugiej strony jestem bardzo rozpieszczony przez ThinkPada, więc to może po prostu moje oczekiwania są zbt wysokie. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.