ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Anker PowerCore Play 6K

Powerbank dla… graczy? Propozycja Ankera zaskakuje funkcjonalnością

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma Anker wprowadziła na rynek nowe urządzenie peryferyjne do smartfonów. Nazywa się ono PowerCore Play 6K. Jest to produkt, który spełnia trzy funkcje na raz. Po pierwsze, jest to nakładka poprawiająca ergonomię grania na smartfonach. Współpracuje ona z urządzeniami z systemem Android i iOS. Po drugie, jest to powerbank, a po trzecie, jest to wentylator chłodzący smartfona. Dzięki temu możemy więc zamienić nawet zwykłego smartfona w taki dla graczy.

Anker PowerCore Play 6K

Anker PowerCore Play 6K

Jest to więc rozwiązanie trzech największych problemów trapiących mobilnych graczy. Poprawia wygodę rozgrywki, zapewnia dodatkową energię, przez co bateria się nie rozładuje tak szybko, a także zadba o to, aby smartfon się nie przegrzewał. To ostatnie jest ważne z kilku powodów. Przede wszystkim przyśpiesza degradację baterii. Prowadzi także do spadku wydajności smartfona. Producent co prawda reklamuje go jako kontroler do gier, jednak to określenie jest mocno na wyrost. Nie ma w nim żadnych dodatkowych przycisków. Wciąż więc musimy operować na tym, co mamy. Dlatego też wolę to nazywać nakładką poprawiającą ergonomię, co może i robi mniejsze wrażenie, jednak jest bliższe prawdy. 

Zobacz też: Oto HydrogenOS 11, czyli AOD i inne nowości dla posiadaczy OnePlus

Widzę w nim jeszcze jedno zastosowanie: dzięki obsłudze szybkiego ładowania do 15 W i wentylatorowi może posłużyć do szybkiego naładowania baterii w naszym smartfonie przy jednoczesnym dbaniu o niskie temperatury. Warto pamiętać, że to właśnie temperatura jest tym czynnikiem, który uszkadza akumulator. Nie szybkie ładowanie samo w sobie. W środku znajdziemy akumulator 6 700 mAh. Powinien on wystarczyć do naładowana do pełna smartfona o pojemności 4000 mAh nawet przy włączonym wentylatorze. Sam również obsługuje szybkie ładowanie. Uzupełnienie zapasu energii potrwa w nim do 3 godzin. Anker PowerCore Play 6K obsługuje telefony o rozmiarach od 5,7 do 6,45 cala. Jeśli zaś chodzi o cenę, to wynosi ona 35,99 USD, czyli około 135 PLN.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy