Xiaomi wprowadziło na rynek swój nowy zegarek. Mowa tu o MiTu Kids Watch 4X, który dołącza do dość pokaźnej serii inteligentnych zegarków dla dzieci chińskiego giganta. Oczywiście rozwiązanie to budzi kontrowersję. Pozwala on bowiem mieć stałą kontrolę nad dziećmi i śledzić ich każdy krok oraz je podsłuchiwać. Nie zajmujmy się jednak kwestiami moralnymi związanymi z całkowitą inwigilacją najmłodszych, a skupmy się na samym produkcie, który został do tego przeznaczony.

Xiaoni MiTu Kids Watch 4X

Xiaoni MiTu Kids Watch 4X

Producent wycenił go na 549 juanów, czyli około 300 PLN. Mowa tu więc o typowej cenie smartfona z najniższej półki. Chociaż tutaj mamy jednak do czynienia z zupełnie innym typem urządzenia, to służy ono również do komunikacji. Xiaomi chwali się, że jego najnowszy zegarek dla dzieci obsługuje VoLTE HD w ponad 200 krajach. Kolejnym jego atutem mają być aż dwa aparaty. Na froncie znajdziemy kwadratowy wyświetlacz o przekątnej 1,52 cala chroniony przez szkło Corning Gorilla Glass 3 i powłoką oleofobową. Pasek do noszenia wykonany jest z silikonu i dostępny jest w dwóch kolorach: niebieskim i różowym.

Zobacz też: Seriale TVN za darmo? Nie do końca, ale to i tak ciekawa promocja

Oczywiście nie zabrakło w nim modułu GPS, który umożliwia stałe śledzenie miejsca pobytu dziecka. Ponadto, w zestawie znajduje się asystent głosowy Xiao AI. Ten jednak sprawdzi się jedynie w Chinach. Dodatkowo rodzice mogą zainstalować wiele innych aplikacji edukacyjnych. Dzięki temu poza byciem śledzonymi przez zegarek mogą one się także z niego uczyć. Rodzice mogą aktywować w nim także komunikator QQ w wariancie dla dzieci, tak aby mogły one nawiązywać kontakt z wybranymi osobami. Rzecz jasna wybranymi przez rodziców. Zegarek jest wodoszczelny. Można go zanurzyć nawet na 20 metrów. Dodatkowo wytrzyma bez uzupełniania energii nawet do 7 dni. Przetrwa więc znacznie więcej, niż dziecko, które go nosi. I to bardzo dobrze. Dzieci potrafią być niezwykle kreatywne nawet nie w celowym niszczeniu sprzętu, a w niszczeniu go przez zwykłe niedbanie o swoją własność. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.