HarmonyOS vs. Android

Prezes Huaweia zdradza nowy wizerunek HarmonyOS

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Huawei uczestniczył ostatnio w China Information Technology Summit 2020. Podczas tej imprezy prezes firmy ujawnił szereg szczegółów na temat przyszłych planów firmy. Jeden z nich dotyczy niezależnego systemu operacyjnego giganta technologicznego, czyli HarmonyOS. Dyrektor generalny zaprezentował podczas wydarzenia nowe logo systemu. Teoretycznie nie jest to zbyt wiele, jednak nawet ta informacja zdradza całkiem sporo na temat jego przyszłości.

Nowe logo HarmonyOS

Otóż mowa tu o dwóch różnych znakach graficznych. Jeden z nich jest dedykowany dla globalnej wersji systemu operacyjnego. Drugi natomiast ma trafić do wersji chińskiej. Różnice między nimi są dość znaczne. Logo wersji globalnej składa się z kropek i linii, natomiast wersja chińska składa się z kropek o różnych rozmiarach. Ogólny projekt jest dość prosty i minimalistyczny. Jednak to nie ma większego znaczenia. Kluczową informacją jest tutaj, ze Huawei zamierza rozwijać swój system operacyjny także poza Chinami. Może to oznaczać, że trafi on do klientów na całym świecie, a przynajmniej tej jego części, w której producent jest obecny. 

Zobacz też: Surface Go 2 sprzedaje się doskonale – mniejszy znaczy lepszy?

Huawei do tej pory zrobił duży krok w kierunku zmniejszenia swojej zależności od innych firm po wprowadzeniu przez USA blokady. Wiele wskazuje na to, że pójdzie o krok dalej i postawi na swój autorski system operacyjny. Obecnie firma planuje rozszerzyć wykorzystanie systemu o oczekiwaną wersję HarmonyOS 2.0, który będzie używany w urządzeniach przenośnych, komputerach i samochodach. Oczywiście, zanim to nastąpi minie jeszcze sporo czasu. System musi bowiem dogonić Androida pod względem funkcjonalności. Inaczej jego implementacja nie miałaby sensu i jedynie zaszkodziłaby Huaweiowi. Jednak kiedy to już nastąpi, to możliwe, że będziemy mieli do czynienia z trzecią, istotną siłą na rynku systemów operacyjnych. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy