amoled lcd samsung

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Wyświetlacze typu AMOLED, a dokładniej rzecz biorąc SAMOLED to zdecydowanie domena Samsunga. Czy seria Galaxy S okazałaby się równie dobrze, gdyby pierwszy model nie posiadał tego typu ekranu, a na różnych forach nie kłócono się o wady i zalety zastosowania PenTile? Zapewne nie, ale nie o chwalę flagowym modelom Koreańczyków rozgrywa się nowa walka.

 

Okazuje się, że brudne zagrania mogą dotyczyć nawet wykorzystywania części odzyskanych chociażby z uszkodzonych, starszych modeli. Co to oznacza? Oczywiście niekorzystną żywotność danych wyświetlaczy, które już jako nowe mogą przestać działać już po 2 latach. Taka wiadomość obiegła świat bardzo szybko, gdyż podobno jeden z pracowników Samsunga ujawnił film przedstawiający jak maszyny w nowych urządzeniach montują wyświetlacze pochodzące z recyklingu.

 

Jednak równie szybko jak powyższa informacja trafiła do Sieci, tak samo prędko pojawiła się odpowiedź Samsunga, która dementuje powyższe doniesienia. Firma twierdzi, że nigdy nie korzysta z używanych części w nowych modelach, a jedynie daje możliwość użytkownikowi wybrać, w przypadku naprawy danego smartfonu, czy jest zainteresowany tańszą wymianą wyświetlacza i tutaj właśnie pojawiają się części pochodzące z recyklingu.

 

Mimo wszystko, czy uważacie, że powiedzenie, iż w każdej legendzie jest ziarnko prawdy może mieć w tym wypadku swoje odwzorowanie?

 

 

źródło: SamMobile
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.