ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android 5.0.1 dla HTC One GPE już dostępny!

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
HTC One m8 GPE

HTC już od pewnego czasu próbował wypuścić aktualizację do Androida 5.0 dla urządzeń z serii Google Play Edition. Premierę tą odkładano bez podawania konkretnej przyczyny, choć w Sieci krążyły plotki o problemach z poprawnym funkcjonowaniem systemu wynikające z błędów znalezionych w pierwszej oficjalnej kompilacji. Jednak wczoraj na stronie HTCDev pojawiły się paczki dla One M7 oraz One M8 z aktualizacją OTA, które kryją w sobie Androida w wersji 5.0.1, co w pewien sposób tłumaczy decyzję producenta.

HTC One GPE Android Lollipop dev

Android 5.0.1, który wcześniej trafił do niektórych Nexusów, niesie ze sobą poprawę błędów wykrytych już po oficjalnym udostępnieniu obrazów z systemem. Google nie udostępnił listy zmian, jednak najwyraźniej były one na tyle istotne dla HTC, aby ten wstrzymał się aktualizacją.

HTC One GPE Android Lollipop

Pomimo niewielkiej liczby smartfonów GPE w Polsce informacja ta powinna ucieszyć także posiadaczy smartfonów HTC z Sense, gdyż na bazie oficjalnego i w pełni działającego Lollipop dedykowanego M7 i M8 jak grzyby po deszczu zaczną pojawiać się ROMy na nim bazujące, a co za tym idzie wielbiciele różnego typu modyfikacji zyskają Android 5.0 znacznie wcześniej niż przewiduje to harmonogram HTC.

Jeśli posiadacie One M7 lub M8 w wersji GPE plik z systemem możecie pobrać bezpośrednio ze strony HTC.

Źródło: AndroidPolice, HTC

Sprawdź najnowsze wpisy