Android 5.0.1 dla HTC One GPE już dostępny!

Newsy

HTC One m8 GPE

HTC już od pewnego czasu próbował wypuścić aktualizację do Androida 5.0 dla urządzeń z serii Google Play Edition. Premierę tą odkładano bez podawania konkretnej przyczyny, choć w Sieci krążyły plotki o problemach z poprawnym funkcjonowaniem systemu wynikające z błędów znalezionych w pierwszej oficjalnej kompilacji. Jednak wczoraj na stronie HTCDev pojawiły się paczki dla One M7 oraz One M8 z aktualizacją OTA, które kryją w sobie Androida w wersji 5.0.1, co w pewien sposób tłumaczy decyzję producenta.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

HTC One GPE Android Lollipop dev

 

 

Android 5.0.1, który wcześniej trafił do niektórych Nexusów, niesie ze sobą poprawę błędów wykrytych już po oficjalnym udostępnieniu obrazów z systemem. Google nie udostępnił listy zmian, jednak najwyraźniej były one na tyle istotne dla HTC, aby ten wstrzymał się aktualizacją.

 

HTC One GPE Android Lollipop

 

Pomimo niewielkiej liczby smartfonów GPE w Polsce informacja ta powinna ucieszyć także posiadaczy smartfonów HTC z Sense, gdyż na bazie oficjalnego i w pełni działającego Lollipop dedykowanego M7 i M8 jak grzyby po deszczu zaczną pojawiać się ROMy na nim bazujące, a co za tym idzie wielbiciele różnego typu modyfikacji zyskają Android 5.0 znacznie wcześniej niż przewiduje to harmonogram HTC.

 

Jeśli posiadacie One M7 lub M8 w wersji GPE plik z systemem możecie pobrać bezpośrednio ze strony HTC.

 

 

Źródło: AndroidPolice, HTC


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x