Qualcomm Snapdragon 810 powodem opóźnień premiery Samsunga Galaxy S6 i LG G4?

Newsy

snapdragon 810 qualcomm

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Już naprawdę niewiele czasu brakuje do premiery kolejnej edycji flagowych smartfonów czołowych producentów. Coraz więcej słyszymy o nowościach jakie może Samsung zaprezentować w Galaxy S6, także o HTC One M9 wiemy już całkiem sporo, ale jeszcze mamy dużo wątpliwości, co do konkretnego układu z jakim będziemy mieli do czynienia.

 

Główni kandydaci do bycia jednostkami obliczeniowymi w przyszłorocznych „flagowcach” to dwie jednostki Qualcomma w postaci Snapdragona 805 i 810. O ile ten pierwszy bardzo często pojawia się w plotkach to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ujrzymy mocniejszą jednostkę w takich modelach jak Galaxy S6 czy też G4. Już dzisiaj znamy modele Samsunga ze Snapdragonem 805, a więc nowy flagowy smartfon powinien teoretycznie posiadać wyżej postawioną jednostkę. Tylko, jak podają raporty, ze Snapdragonem 810 Qualcomm ma jeszcze wiele nierozwiązanych problemów, które do błahych nie należą. Po pierwsze – bardzo mocne przegrzewanie się po uzyskaniu danego napięcia. Po drugie – kontroler odpowiedzialny za współpracę procesora z RAM może powodować bóle głowy u inżynierów przez swoją niepoprawną pracę. Po trzecie – sterownik grafiki Adreno 430 ma jeszcze wiele błędów.

 

Producenci chcący wykorzystać Snapdragona 810 w swoich urządzeniach najprawdopodobniej będą musieli uzbroić się w cierpliwość lub… wykorzystać własne układy. Wersja Galaxy S6 z Exynosem już pojawiła się w AnTuTu. Z kolei LG stosunkowo niedawno przedstawiło rodzinę układów Nuclun także również nie powinno być problemów. Jednak uważacie, że urządzenia ze Snapdragonem 810 pojawią się w pierwszej połowie przyszłego roku?

 

 

źródło: G4G


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x