ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HydrogenOS 11

Oto HydrogenOS 11, czyli AOD i inne nowości dla posiadaczy OnePlus

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

HydrogenOS 11 został dziś oficjalnie zaprezentowany w Chinach. Mówimy tutaj o nakładce od OnePlus, która jest przeznaczona na rynek chiński. Jej globalna wersja, czyli OxygenOS 11 także niebawem powinna się pojawić. Wiemy już, co dostaną do ręki użytkownicy smartfonów OnePlus, a jedną z nowości będzie długo wyczekiwany Always On Display.

HydrogenOS 11 – co nowego?

HydrogenOS 11
Fot. HydrogenOS 11

OnePlus nie sprecyzował, kiedy dokładnie pojawi się OxygenOS w wersji 11, ale raczej zbyt długo nie trzeba będzie na niego czekać. Dziś zaprezentowano jego chiński odpowiednik, czyli HydrogenOS 11, który powinien zawierać dokładnie to samo. Oczywiście użytkownicy poza Chinami mogą liczyć dodatkowo na integrację z usługami od Google. To jednak nie jest najważniejsze. W końcu, po wielu prośbach od użytkowników, OnePlus wprowadza do swoich telefonów Always On Display. To funkcja, która pozwala na podgląd godziny czy powiadomień, bez konieczności wybudzania całego telefonu.

Sama nakładka ma być także przeprojektowana, by lepiej oddawać filozofię marki. Ma być prościej oraz czytelniej. Do tego dojdzie jeszcze poprawiony Tryb Ciemny, czyli coś, co dla wielu będzie jedną z ważniejszych zmian w systemie. HydrogenOS 11 ma także lepiej zarządzać pamięcią, co przełożyć ma się na szybszą pracę całego urządzania. Nie zabraknie także zmian w galerii, która oprócz przeprojektowania, ma także zawierać więcej funkcji pozwalających na edycję zdjęć. Osoby, które lubią dyktować notatki, powinny ucieszyć się z informacji, że pojawi się funkcja zamiany mowy na tekst. Ta będzie wspierana przez algorytmy Sztucznej Inteligencji.

Zobacz też: Gboard z Asystentem Głosowym – ciekawa nowość nadciąga.

Ulepszona zostanie także prognoza pogody, gdzie dostępne będą m.in. nowe tapety. Tryb ZEN ma pozwalać na wyciszenie się, bo wtedy żadne powiadomienia mają nie przeszkadzać użytkownikom telefonów OnePlusa. Nakładka ma trafić na wszystkie urządzenia od numeru 6 w górę, a beta testy już się rozpoczęły. Teraz tylko czekać na to, aż zostanie zaprezentowany OxygenOS 11, który ma zawierać jeszcze więcej dobrego. I oby stało się to niedługo.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy