TikTok chce wybudować w Irlandii centrum przetwarzania danych. Inwestycja ma kosztować 500 mln dolarów. W obiekcie będą przechowywane informacje o użytkownikach TikToka, co ma zwiększyć bezpieczeństwo tych danych.

TikTok i centrum przetwarzania danych w Irlandii – szczegóły

TikTok centrum danych w Irlandii

Obiekt ma rozpocząć działalność w 2022 roku. Jego powstanie będzie wiązało się z pojawieniem się kilkuset miejsc pracy. TikTok nie podał jeszcze dokładnej lokalizacji obiektu, jednak wiadomo, że ma on się znajdować w Irlandii.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

TikTok stara się ostatnio zdystansować od Chin i zyskać miano bardziej międzynarodowej aplikacji. W nowym centrum przetwarzania danych będą gromadzone informacje o wszystkich europejskich użytkownikach aplikacji. Europejskie instytucje kontrolne i regulacyjne mają mieć zatem ułatwiony nadzór nad danymi. Innym działaniem mającym poprawić wizerunek TikToka było powołanie na stanowisko CEO aplikacji Kevina Mayera, jednego z byłych dyrektorów Disneya.

Czytaj także: Twitter i TikTok staną się jednym? To tylko jeden z możliwych scenariuszy

Popularność TikToka na świecie nieustannie rośnie, ale wraz z tym zjawiskiem wokół aplikacji pojawiają się liczne kontrowersje. Regularnie powraca pytanie, czy Donald Trump zakaże korzystania z TikToka w USA. Już w 2019 roku TikTok został natomiast zakazany w amerykańskim wojsku. Inne problemy, z którymi mierzy się administracja platformy, to szkodliwe challenge na TikToku, a także zarzuty o cenzurę. Czy centrum danych w Irlandii coś zmieni, a może to tylko początek bardziej szerokich zmian w aplikacji? O tym przekonamy się w przyszłości.

źródło: wirtualnemedia.pl
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.