Na terenach pokopalnianych w gminie Przykona, gdzie zbudowano już nowoczesną farmę wiatrową, powstanie nowa farma fotowoltaiczna spółki Energa OZE. Dziś poznaliśmy pierwsze informacje w tej sprawie. Dotyczą one szczegółów technicznych inwestycji, a także konkretnych dat związanych z jej realizacją.

Energa i nowa farma fotowoltaiczna – co wiemy na ten moment?

Energa nowa farma fotowoltaiczna

Nowa farma fotowoltaiczna zostanie utworzona z ok. 70 tys. paneli polikrystalicznych PV. Łączna moc wyniesie natomiast 19,83 MW. Czas eksploatacji farmy został przewidziany na co najmniej 25 lat.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

31 lipca 2020 Energa rozpoczęła proces wyboru generalnego wykonawcy inwestycji. Póki co prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to inwestycja ostatecznie powstanie pod koniec 2021 roku. Nowa farma fotowoltaiczna powstaje w gminie Przykona w powiecie tureckim. Farma będzie działała na terenach zrekultywowanych po kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Adamów. Na miejscu dawnego wydobycia węgla powstanie więc inwestycja związana z OZE. To szansa dla gminy na rozwój gospodarczy oraz na zagospodarowanie nieużywanych już terenów. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość oraz dynamiczne tempo wykonania tego typu instalacji wytwórczych – zapewnia Piotr Meler, prezes Zarządu Energa OZE SA i powołuje się na wieloletnie doświadczenie spółki w zakresie inwestycji w OZE.

Czytaj także: Skończmy z wymówkami – ekologia i odnawialne źródła energii to nasz wspólny interes

To już kolejne działanie spółki Energa w kwestii odnawialnych źródeł energii. W marcu informowaliśmy, że Energa testuje nową farmę wiatrową.

źródło: informacja prasowa
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.