ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Energa nowa farma fotowoltaiczna

Energa ponownie inwestuje w OZE – powstanie nowa farma fotowoltaiczna

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Na terenach pokopalnianych w gminie Przykona, gdzie zbudowano już nowoczesną farmę wiatrową, powstanie nowa farma fotowoltaiczna spółki Energa OZE. Dziś poznaliśmy pierwsze informacje w tej sprawie. Dotyczą one szczegółów technicznych inwestycji, a także konkretnych dat związanych z jej realizacją.

Energa i nowa farma fotowoltaiczna – co wiemy na ten moment?

Energa nowa farma fotowoltaiczna

Nowa farma fotowoltaiczna zostanie utworzona z ok. 70 tys. paneli polikrystalicznych PV. Łączna moc wyniesie natomiast 19,83 MW. Czas eksploatacji farmy został przewidziany na co najmniej 25 lat.

31 lipca 2020 Energa rozpoczęła proces wyboru generalnego wykonawcy inwestycji. Póki co prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to inwestycja ostatecznie powstanie pod koniec 2021 roku. Nowa farma fotowoltaiczna powstaje w gminie Przykona w powiecie tureckim. Farma będzie działała na terenach zrekultywowanych po kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Adamów. Na miejscu dawnego wydobycia węgla powstanie więc inwestycja związana z OZE. To szansa dla gminy na rozwój gospodarczy oraz na zagospodarowanie nieużywanych już terenów. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość oraz dynamiczne tempo wykonania tego typu instalacji wytwórczych – zapewnia Piotr Meler, prezes Zarządu Energa OZE SA i powołuje się na wieloletnie doświadczenie spółki w zakresie inwestycji w OZE.

Czytaj także: Skończmy z wymówkami – ekologia i odnawialne źródła energii to nasz wspólny interes

To już kolejne działanie spółki Energa w kwestii odnawialnych źródeł energii. W marcu informowaliśmy, że Energa testuje nową farmę wiatrową.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy