PlayStation 5 kontra Xbox Series X – która konsola okaże się zwycięzcą nadchodzącej generacji? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, choć eksperci z pewnej firmy analitycznej wydają się już znać odpowiedź. Przygotowali oni ciekawy wykres, który wygląda bardzo interesująco dla jednej z firm, a dla drugiej – cóż, znacznie gorzej.

PlayStation 5 kontra Xbox Series X – prognozy specjalistów dotyczące sprzedaży obu konsol

PlayStation 5 kontra Xbox Series X

Nowa generacja konsol zbliża się wielkimi krokami, bo zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X, mają zadebiutować w okresie świątecznym. Oba sprzęty wzbudzają wiele emocji, choć według firmy analitycznej DFC Intelligence, to PlayStation 5 okaże się zwycięzcą nowej generacji. Eksperci twierdzą bowiem, że konsola Sony będzie się sprzedawać znacznie lepiej od urządzenia Microsoftu. Ich prognozy na najbliższe lata można zobaczyć na umieszczonym wyżej wykresie.

Zobacz także: Miliard smartfonów z Androidem zagrożonych – poważna luka w procesorach znanej marki

DFC Intelligence podkreśla, że Xbox od zawsze sprzedawał się dobrze jedynie na rynkach anglojęzycznych, kiedy marka PlayStation cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Raport firmy nie bierze oczywiście pod uwagę cen nadchodzących konsol, a nie da się ukryć, że to właśnie one mogą mieć ogromny wpływ na ich sprzedaż. Jeśli Xbox Series X zostanie bardzo przystępnie wyceniony, to ma szansę stać się godnym przeciwnikiem dla PlayStation 5, choć według analityków na fotelu lidera raczej nie zasiądzie. Oczywiście szacunków DFC Intelligence nie należy brać za pewnik, a jedynie swojego rodzaju wskaźnik. Wszystko może się jeszcze zmienić. Na którą konsolę czekacie bardziej? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.