tydzień xiaomi smartfony redmi

Specjalna edycja Redmi Note 8 Pro na jubileusz Xiaomi

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi w tym roku świętuje swoje dziesięciolecie. Firma postała w 2010 roku, czyli ma na karku pierwszy krzyżyk. Z tej okazji producent zamierza wypuścić na rynek kilka wyjątkowych urządzeń i edycji specjalnych swoich najlepszych produktów. Oficjalne konto Xiaomi na Twitterze ogłosiło, że Redmi Note 8 Pro otrzyma nową edycję specjalną. Właściwie, jest to nowy wariant kolorystyczny, który jest związany z logo firmy-matki. Ponieważ oficjalnym kolorem Xiaomi jest pomarańczowy, to najprawdopodobniej właśnie w takich barwach dostaniemy nowe urządzenie.

Redmi Note 8 Pro Specjal Edition

W styczniu Redmi wydało wariant tego urządzenia Twilight Orange. Ten trafił do sprzedaży jedynie w chinach i nie jest już dostępny w sprzedaży. Niektórzy sądzą, że Xiaomi ponownie wprowadzi tę opcję kolorystyczną, tym razem na całym świecie i być może ze specjalnym pudełkiem. Wybór tego konkretnego smartfona może nieco dziwić. Pierwszą serią po oddzieleniu się Redmi od Xiaomi była Redmi Note 7. Obecnie na rynku mamy już Redmi Note 9 Pro. Mimo to gigant zdecydował się na smartfon z poprzedniej generacji. Dlaczego? No cóż, odpowiedź wydaje się prosta: Redmi Note 8 Pro jest uznawany przez wielu fanów marki za najlepszy smartfon z całej serii. Recenzenci, jak i użytkownicy są nim po prostu zachwyceni. Wielu nawet uważa, że Redmi Note 9 Pro pod wieloma względami mu ustępuje.

Zobacz też: Nadchodzi Huawei MateHome, ale co to właściwie jest?

Nic więc dziwnego, że gigant w ramach swoich urodzin postawił na smartfon, który kojarzy się najlepiej. Dodatkowo może to być sygnał dla producentów procesorów. Nie zapominajmy, że Redmi Note 8 Pro ma w sobie MediaTeka Helio G90T. Może to być znak z kim Xiaomi zamierza zacieśnić współpracę w ramach serii Redmi. Przejście na MediaTeka w tym segmencie i pozostanie przy Snapdragonach dla urządzeń z serii Mi byłoby ciekawym zagraniem. Jednak wyciąganie tak daleko idących wniosków to zwykła nadinterpretacja wydarzeń. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy