Znana japońska firma produkująca sprzęt i oprogramowanie do gier wideo SNK Corporation, właściciel platformy do gier wideo Neo Geo, zadebiutowała na platformie Xiaomi Youpin. Za jej pośrednictwem uruchomiła azjatycką wersję mini konsoli do gier NEOGEO w cenie około 100 dolarów. Sprzęt został wyposażony w dodatkowy kontroler, za który w innych okolicznościach należy zapłacić równowartość 25 USD. Można więc uznać, że realna cena konsoli wynosi 75 dolarów.

NeoGeo Mini na Xiaomi Youpin

NeoGeo Mini na Xiaomi Youpin

SNK wypuściło teraz międzynarodową wersję konsoli NEOGEO Mini na platformie Xiaomi Youpin. Ta wersja nadal zachowuje pierwotną cenę pierwszego modelu. Jest to miniaturka idealna na prezent dla fana retro lub automatów. Od projektu do oprogramowania nawiązuje ona do klasycznych konstrukcji rozsianych po barach czy salonach gier z lat 90. Przenośna konsola ma nawet klasyczny joystick i kilka czułych przycisków. Konstrukcja przypomina miniaturową wersję automatu do gier NEO GEO MVS, który był popularny na całym świecie.

Zobacz też: [Sprzed dekady] Samsung Wave z Androidem, Nokia bez Androida

Oczywiście bardzo miniaturowa. Ma on bowiem wymiary zaledwie 108 × 135 × 162 mm i waży 390 gramów. Wyposażony jest w 3,5-calowy ekran LCD o proporcjach obrazu 4:3. Konsola wyposażona jest również w głośniki stereofoniczne. Konsolę do gier można również podłączyć do zewnętrznego telewizora. Z tyłu urządzenia znajduje się port mini HDMI, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz port wejścia zasilania (USB-C). W zestawie znajduje się kabel, jednak nie ma zasilacza. NeoGeo Mini ma zainstalowanych 40 popularnych gier.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.