Asus potwierdził cenę i datę premiery Transformera Prime

2 minuty czytania
Komentarze
asus-eee-pad-transformer-prime

Asus Eee Pad Transformer Prime jest jednym z najbardziej wyczekiwanych tabletów z Androidem. Tajwański producent potwierdził wszystkie dotychczasowe doniesienia związane z konfiguracją techniczną, cenami, jak i tym, kiedy tablet oficjalnie trafi do sprzedaży.

Transformer Prime wzbudza ogromne zainteresowanie przede wszystkim z powodu bardzo interesującej specyfikacji technicznej, która w połączeniu z nowoczesnym systemem operacyjnym daje bardzo duże możliwości, które doceni każdy użytkownik bardziej wymagających gier i aplikacji dla Androida.

Najnowszy model Transformera będzie wyposażony w układ Nvidia Tegra 3 z czterordzeniowym procesorem. Producent zdecydował się na zastosowanie ekranu IPS LCD o przekątnej 10,1 cala (maksymalna rozdzielczość 1280 x 800 pikseli), który został pokryty specjalną warstwą ochronną Gorilla Glass.

asus-eee-pad-transformer-prime-dock

Tajwański producent zdecydował się na zastosowanie aparatu z matrycą 8 Mpx z tyłu tabletu i kamery 1,2 Mpx, która może być wykorzystywana do rozmów wideo. Transformer Prime posiada czytnik kart microSD, port USB 2.0, wyjście micro HDMI, a także GPS. Zastosowane ogniwa mają pozwolić nawet na 12 godzin nieprzerwanej pracy urządzenia.

Producent sporo uwagi przyłożył również do budowy samego urządzenia. Tablet będzie miał zaledwie 8,3 milimetra grubości, ważąc 586 gramów. Osiągnięcie takich parametrów możliwe było dzięki zastosowaniu aluminium.

Tablet do sprzedaży najprawdopodobniej trafi na początku grudnia. Asus potwierdził również, że Transformer Prime początkowo będzie dostarczany z Androidem 3.2 Honeycomb. Aktualizacja do Ice Cream Sandwich zostanie udostępniona wkrótce po rozpoczęciu sprzedaży – Asus przewiduje, że stanie się to jeszcze w grudniu.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, jak będą kształtować się ceny Transformera drugiej generacji. Wersja 32 GB będzie kosztować 499 dolarów. Osoby, które są zainteresowane modelem z 64 GB wbudowanej pamięci będą musiały zapłacić 599 dolarów. Podane ceny dotyczą wyłącznie modeli w wersji WiFi – na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się wersja z 3G.

źródło: Asus / Phandroid

Motyw