10-calowy Acer Iconia Tab A200 trafił do FCC

2 minuty czytania
Komentarze
Acer-A200

Tajwański producent dość szybko zadomowił się na rynku tabletów z systemem Android, wprowadzając dwa modele tych urządzeń z serii Iconia Tab – A100 i A500. Powoli pojawiają się kolejne informacje, które wskazują na to, że wkrótce do sprzedaży trafi nowy tablet Acera.

W ciągu ostatnich miesięcy Acer dość wyraźnie pokazał, że jest bardzo poważnie zainteresowany tematem tabletów z systemem Android. Tajwański producent, jako pierwszy stworzył 7-calowe urządzenie, które działało pod kontrolą systemu Honeycomb. Od pewnego czasu coraz więcej mówiło się o trzecim już tablecie Acera.

Jakiś czas temu w Internecie pojawiły się zdjęcia, które prezentowały niedostępny jeszcze model tabletu firmy Acer. Plotki zostały potwierdzone przez FCC (Federalną Komisję Łączności), do której ostatnio trafił nowy tablet. Z nieoficjalnych informacji wynika, że model ten będzie oznaczony symbolem A200.

A200-grubosc

Poza tym, że takie urządzenie w ogóle istnieje, dowiedzieliśmy się dwóch rzeczy. Tablet będzie wyposażony w 10-calowy ekran, co nie jest zbyt dużym zaskoczeniem. Cechą wyróżniającą A200 najprawdopodobniej będzie to, że urządzenie ma mieć zaledwie 7 milimetrów grubości – różnica w porównaniu do modelu A500 jest więc dość wyraźna.

Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądała kwestia podzespołów wykorzystanych przez Acera. Z racji tego, że wcześniejsze modele tabletów korzystały z układu Nvidia Tegra 2, istnieje spore prawdopodobieństwo, że A200 będzie pierwszym tabletem tajwańskiego producenta z czterordzeniowym układem Tegra 3. Z całą pewnością możemy spodziewać się aparatu, modułu WiFi, Bluetootha i GPS-u – obecność tych elementów potwierdziła Federalna Komisja Łączności.

Znakiem zapytania jest to, w jaki system standardowo będzie wyposażony nowy, 10-calowy tablet Acera. Najbardziej prawdopodobne jest zastosowanie Honeycomba 3.2, a następnie wydanie aktualizacji do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Producent w ten sposób zyskuje czas na dopracowanie oprogramowania, nie przekładając jednocześnie daty premiery samego urządzenia.

źródło: WirelessGoodnes

Motyw