Huawei Mate X2 ma pokazać, że Samsung Galaxy Z Fold2 dało się zrobić lepiej. Przynajmniej tak wynika z ujawnionych informacji, wśród których znajdują się szkice patentowe. Mają one prezentować kolejnego, składanego smartfona od Huawei. Nasza recenzja Mate Xs pokazuje, że firma ma jeszcze kilka elementów do poprawy i… mogą one zostać poprawione. Wszystko zależy od tego, czy Huawei faktycznie pójdzie w stronę, którą obrał na początku roku.

Huawei Mate X2 z odwróconym wyświetlaczem i stylusem

Niemniej zanim patent, to plotki. Evan Blass ujawnił kilka nazw kodowych, które Huawei opracowuje. Mate X2 to Teton, ale w drodze są też nowe modele Nova (Jessica i Barbie) oraz Y9a (Franklin). Również czekamy na Freebuds Pro (Mermaid) i Watch Fit (Stia). Mimo wszystko skupmy się na Huawei Mate X2, który nie będzie pokazywał swój elastyczny wyświetlacz na zewnątrz. Ten ma się składać do środka, jak to ma miejsce właśnie w Galaxy Fold i Galaxy Z Fold2. Jednak Chińczycy nie postawią na cienkie szkło (UTG), a nadal będą wykorzystywać przezroczyste tworzywo sztuczne (CPI).

Z ujawnionego patentu, który został złożony w styczniu tego roku, dowiadujemy się jeszcze, że Mate X2 może oferować sześć aparatów (4 na zewnątrz, 2 w środku). Potwierdza się informacja o wyświetlaczu składanym do środka. Dodatkowo firma może ugryźć Galaxy Z Fold2 stylusem chowanym w obudowie urządzenia.

Zobacz też: Robert Lewandowski i gry – w co inwestuje polski piłkarz?

Jak to zazwyczaj bywa ze szkicami patentowymi i ogólnie patentami, tak nie możemy być pewni, że Huawei zdecyduje się na wykorzystanie powyższego pomysłu w Mate X2. Niemniej mnogość potwierdzeń z różnych stron wskazują, że tak właśnie może być. Tym sposobem Chińczycy po raz kolejny mogą iść na całość – niewykluczone, że przekonamy się o tym w najbliższych miesiącach.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.