ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
antutu komentarz usuniece sklep play google

Najwydajniejsze układy pierwszego półrocza – AnTuTu ujawnia najmocniejszych

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

AnTuTu to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych programów do mierzenia ogólnej wydajności urządzeń mobilnych. Mimo że w ostatnich miesiącach chińska firma podpadła Google, to nadal próżno szukać drugiego, równie rozwiniętego medialnie konkurenta. AnTuTu wyróżnia się między innymi swoimi rankingami, które pokazują, jak dany smartfon wypada na tle innych. Tym razem Chińczycy postanowili pokazać najwydajniejsze układy scalone, które pojawiły się w pierwszej połowie 2020 roku.

Snapdragon 865 nie ma sobie równych – to najwydajniejszy układ pierwszego półrocza według AnTuTu

antutu ranking ukladow wydajnosc

Oczywiście trzeba mieć na względzie, że AnTuTu ma też swoje wady i nie jest idealnym benchmarkiem. Niemniej mnogość wykonywanych testów i bogata baza urządzeń sprawia, że nie powinniśmy mieć wątpliwości co do rzetelności powyższego zestawienia. Dla tych, którym obcy jest język chiński, spieszę z bardziej przystępną rozpiską:

  1. Qualcomm Snapdragon 865
  2. MediaTek Dimensity 1000+
  3. Qualcomm Snapdragon 855+
  4. HiSilicon Kirin 990 5G
  5. Snapdragon 855
  6. HiSilicon Kirin 990
  7. MediaTek Dimensity 1000L
  8. HiSilicon Kirin 980
  9. HiSilicon Kirin 985 5G
  10. MediaTek Dimensity 820

Gdzie się podziały Exynosy? AnTuTu wzięło na warsztat wyłącznie urządzenia, które są dostępne w Chinach. Samsung w Państwie Środka nie oferuje flagowców z własnymi układami, a ze Snapdragonami. Stąd brak obecności stosownych pomiarów. Z kolei również niewidoczny Snapdragon 865+ nie należy do układów z pierwszego półrocza.

Zobacz też: Usługi Facebooka na OnePlus – z czym to się je dla użytkowników?

Mimo wszystko naprawdę dobrze wypada MediaTek. Z roku na rok widać wyraźną poprawę wydajności układów tego producenta. Poprawia się także wszystko dookoła, więc dla nas, konsumentów, to dobrze, że Qualcomm przestaje być osamotniony na szczycie. Tymczasem miejmy nadzieję, że Kiriny również zaczną atakować, chociaż doniesienia o układach Huawei nie są pozytywne.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy