Samsung Galaxy Watch 3 z EKG będzie dostępny na jednym rynku, a konkretniej w Korei Południowej. To nie tylko macierzysty rynek producenta, ale także jedyny, który na wprowadzenie tej funkcji pozwala. Przynajmniej teraz, bo ponoć w Stanach Zjednoczonych proces certyfikacji także jest już blisko. Oznacza to, że więcej regionów może spodziewać się EKG w smartwatchach producenta.

Galaxy Watch 3 z EKG

Galaxy Watch 3 z EKG
Fot. Samsung Galaxy Watch 3

W tym tygodniu mogliśmy zobaczyć sporo nowych sprzętów Samsunga, czyli nowe smartfony z serii Galaxy Note20, słuchawki Galaxy Buds Live czy tablety Galaxy Tab S7. Do tego doszedł jeszcze nowy smartwatch, który może spodobać się fanom klasycznego wyglądu. Jeżeli jednak ktoś liczył na to, że Galaxy Watch 3 z EKG będzie dostępny w Polsce, to srodze się zawiedzie. Funkcja ma pojawić się jedynie w Korei Południowej. Podobnie sytuacja wygląda z Galaxy Watch Active 2, które już ponoć dostaje aktualizacje pozwalające na włączenie EKG w zegarku.

Wszystkiemu winne są przepisy, które w różnych regionach wyglądają inaczej. Z tego powodu Galaxy Watch 3 z EKG na pokładzie najprawdopodobniej w Polsce pojawi się nieprędko, o ile w ogóle tak się stanie. Nie oznacza to, że urządzeniu brakuje innych, ważnych funkcji, które powiązane są ze zdrowiem. Te dalej znajdują się w smartwatchu, a wśród nich m.in. mierzenie saturacji we krwi i nowość, czyli wykrywanie upadku. To ostatnie może przydać się osobom starszym, ale także i tym, które gdzieś wyjeżdżają w pojedynkę. Do tego dochodzi jeszcze monitoring biegów czy ćwiczeń oraz oczywiście snu i tętna. Ceny zaczynają się w Polsce od 1899 złotych.

Zobacz też: Co przyniosło ostatnie State of Play?

  • Wyświetlacz: sAMOLED, średnica 1,2-cala (41 mm) / 1,4-cala (45 mm), 360×360 pikseli, Gorilla Glass DX
  • Procesor: Exynos 9110
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Pamięć wewnętrzna: 8 GB
  • Akumulator:  247 / 340 mAh
  • Normy: IP68, MIL-STD-810G
  • System: Tizen OS 5.5 (One UI)

Źródło: GizmoChina / EnGadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.