Facebook usunął niedawny post Donalda Trumpa. To pierwszy przypadek, w którym administracja popularnego portalu społecznościowego zdecydowała się na taki krok. Podobnie postąpił Twitter, jednak tej platformie zdarzało się już w przeszłości cenzurować wpisy prezydenta USA.

Dlaczego Facebook usunął post Donalda Trumpa?

facebook usunął post Trumpa

Prezydent USA udostępnił na Facebooku materiał z wywiadu, którego udzielił dla Fox News. Trump stwierdził w nim, że dzieci są prawie odporne na działanie koronawirusa. Mają znacznie silniejszy układ odpornościowy niż my, nie mają problemu – mówił prezydent USA.

Facebook oznaczył materiał wideo jako niezgodny z prawdą i uznał, że jest to przejaw szerzenia dezinformacji na temat COVID-19. To pierwsza sytuacja, w której Facebook usuwa post Trumpa za naruszenie zasad panujących na portalu. Wspomniane wideo prezydent USA udostępnił także na Twitterze, gdzie również materiał został zgłoszony jako niezgodny z prawdą i zaznaczony do usunięcia z platformy. Twitter cenzurował jednak wpisy Trumpa już w przeszłości. Wtedy chodziło o ostre komentarze prezydenta USA odnośnie zamieszek w kraju, które wystąpiły w reakcji na śmierć George’a Floyda spowodowaną kontrowersyjną interwencją policji.

Czytaj także: Szukasz rasisty na Twitterze? Znajdziesz Donalda Trumpa – algorytmy się nie mylą

Donald Trump jest znany z częstych sporów z internetowymi gigantami. W przeszłości prezydent USA bardzo krytycznie mówił m.in. o Google. Jeszcze dzisiaj informowaliśmy natomiast, że Trump zakazuje współpracy z TikTokiem i WeChat.

źródło: Interia, wyborcza.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.