ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
spotify zdjęcia artystów z dzieciństwa

Podcasty na Spotify biją rekordy popularności wśród polskich słuchaczy

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Podcasty na Spotify są coraz popularniejsze zarówno w Europie, jak i na świecie, jednak prawdziwe rekordy biją wśród użytkowników z Polski. Z danych Voxnest, właściciela jednej z największych platform hostingowych dla podcastów, wynika, że Polska jest w pierwszej dziesiątce najszybciej rozwijających się rynków dla tego formatu na świecie.

Podcasty na Spotify biją rekordy wśród polskich słuchaczy – oto dowody

podcasty spotify biją rekordy

Z końcem kwietnia 2020 podcasty były odtwarzane na całym świecie 42% częściej niż przed tym okresem. W Europie ich popularność wzrosła aż o 53%. Tak wynika z danych Voxnest. W Polsce natomiast w pierwszym półroczu 2020 roku według danych Spotify wysłuchano ponad 300% więcej godzin podcastów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Potencjał podcastów dostrzegają wydawcy, influencerzy, a także komercyjne firmy. Ekonomia, edukacja, biznes oraz technologia to tylko wybrane zagadnienia poruszane w podcastach. Spotify stało się przodującą platformą na tym rynku w 80 krajach spośród 92, gdzie jest dostępna. W jakich krajach rynek podcastów rozwija się najbardziej dynamicznie? M.in. w Polsce, choć wyprzedzają nas Brazylia, Wielka Brytania, Kanada, Kolumbia, Włochy, Meksyk oraz Hiszpania. Ostatnio nasze podejście do wielu codziennych spraw, w tym rozrywki, ulega zmianom. Podcasty są tego doskonałym przykładem. Ten stosunkowo nowy format ewoluuje w zawrotnym tempie – mówi Federica Tremolada, dyrektor zarządzająca Spotify w regionie Europy Południowej i Wschodniej.

Czytaj także: Trump zakazuje współpracy z TikTokiem i WeChat

Aktualnie na Spotify jest dostępnych milion podcastów, w tym ponad 400 to oryginalne produkcje Spotify. Najpopularniejsze podcasty w Polsce w I połowie tego roku to Dwóch Typów Podcast, Kryminatorium oraz Ja i moje przyjaciółki idiotki.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy