motorola moto e 1

 

Motorola prezentując Moto E chciała raz na zawsze zakończyć żywot tak zwanych featurephone’ów. Niestety, ale póki co amerykański producent nie chwali się sukcesem w tej kwestii, więc może druga generacja tego urządzenia pomoże? Będzie większa, wydajniejsza, ale czy droższa?

 

Ujawniony raport podaje, że już niedługo będziemy mogli podziwiać kolejnego smartfona z logiem Motoroli z najniższej półki. Moto E drugiej generacji najprawdopodobniej będzie miała układ Snapdragon 400 (lub 410) w zastępstwie dla niżej postawionej jednostki Qualcomma oznaczonej liczbą 200. Drugą najbardziej znaczącą zmianą ma być zwiększenie przekątnej wyświetlacza. Jednak uspokajam, nie będzie to tak drastyczna różnica jak w przypadku Moto G i zamiast 4,3-cali pojawi się 4,5-calowy ekran. Rozdzielczość nie zmieni się i wciąż będzie to qHD (960×540). To najprawdopodobniej najważniejsze zmiany w stosunku do poprzednika. Design nie ulegnie przebudowie toteż zamieszczone na początku zdjęcie Moto E zapewne przedstawia także drugą generację – oczywiście bierzmy pod uwagę większy wyświetlacz. Na pokładzie oczywiście pojawi się Android 5.0 Lollipop.

 

Tylko co z ceną? Czy Motorola wciąż będzie chciała kierować ten model na wschodzące rynki? Zapewne tak toteż możemy liczyć, że wciąż będzie to jedna z najatrakcyjniejszych ofert z najniższej półki.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.