Android to najpopularniejszy system mobilny na świecie. Na platformie można znaleźć naprawdę sporo interesujących aplikacji i gier. Wielu twórcom zależy na ocenach w Google Play, dlatego często proszą użytkowników o pozostawienie kilku gwiazdek przy ich produkcie. Nie da się jednak ukryć, że komunikaty pytające o ocenę potrafią być irytujące, bo w celu jej wystawienia trzeba opuścić aktualnie otwartą aplikację i uruchomić Google Play. Na szczęście przestało to być konieczne.

Ocenianie aplikacji bez przechodzenia do Google Play – o co chodzi?

Ocenianie aplikacji bez otwierania Google Play

Android właśnie stał się jeszcze lepszy. Google stworzyło bowiem nowe API, które mogą zacząć wykorzystywać programiści w swoich aplikacjach i grach. Pozwala ono na wystawianie ocen konkretnym aplikacjom, nie wychodząc z nich. Działa to dokładnie tak, jak na powyższym zrzucie ekranu – najpierw zostanie wysunięta odpowiednia informacja, gdzie można wybrać liczbę gwiazdek. Następnie pojawi się opcjonalna możliwość dodania recenzji tekstowej.

Zobacz także: Tradycyjna korespondencja notuje rekordowe spadki – cyfryzacja społeczeństwa postępuje

Po zatwierdzeniu lub anulowaniu oceny, panel zniknie, a my będziemy mogli wrócić do przeglądania treści w aplikacji. Google dopiero co ogłosiło tę nowość, więc zanim programiści zaczną z niej korzystać „na dobre”, może minąć kilka miesięcy. Warto więc uzbroić się w cierpliwość – jeszcze przez chwilę prośby o ocenę będą irytować, ale z czasem sytuacja powinna zmienić się o 180 stopni. Oczywiście podobne rozwiązanie istnieje już od dawna na iOS, ale jak to mówią – lepiej późno niż później.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.