Google to prawdziwy gigant, który od kilku lat sprzedaje smartfony z własnym logo. Mowa oczywiście o serii Pixel, której najnowszym obecnie przedstawicielem jest zaprezentowany kilka dni temu Pixel 4a. Wygląda jednak na to, że wspomniany średniak został sam, bo firma właśnie ogłosiła zaprzestanie produkcji flagowego Pixela 4 i Pixela 4 XL. To nie lada zaskoczenie, bo od premiery tych smartfonów nie minął nawet rok.

Koniec produkcji Pixel 4 i Pixel 4 XL – tego się nie spodziewaliśmy

Pixel 4

Flagowe smartfony z serii Pixel 4 zadebiutowały w październiku ubiegłego roku. Urządzenia zostały przyjęte bardzo ciepło, ale najwyraźniej średnio się sprzedawały, bo gigant z Mountain View zdecydował się zaprzestać ich produkcji. W rozmowie z The Verge rzecznik prasowy Google poinformował, że amerykański Google Store opróżnił swój magazyn z Pixela 4 i Pixela 4 XL, tym samym kończąc sprzedaż tych smartfonów.

Zobacz także: Samsung rozpoczyna beta testy Androida 11 z One UI 3.0 – najpierw dla serii Galaxy S20

Choć w kilku państwach flagowce wciąż można kupić w Google Store, są to już ostatnie sztuki, a na kolejną dostawę nie ma co liczyć. Oczywiście zarówno Pixel 4, jak i Pixel 4 XL, nadal są dostępne u wielu zewnętrznych sprzedawców, ale tak jak w przypadku niektórych regionów w Google Store – tylko do wyczerpania zapasów. Decyzja Google jest bardzo nietypowa, bo seria Pixel 2 oraz Pixel 3 była w sprzedaży około 18 miesięcy. Firma zrezygnowała z tych modeli dopiero około pół roku po premierze ich następców.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.