Always on Display w OnePlus to temat, który na forum firmy poruszany jest od dawna. Mogłoby się wydawać, że w przypadku takiej marki, już dawno powinna być udostępniona podobna funkcja w ich telefonach. Tymczasem użytkownicy czekają na nią od bardzo dawna. Wygląda jednak na to, że w końcu się doczekają z kolejną aktualizacją systemową. Co przyniesie nowego?

Always on Display w OnePlus

Nowa wersja OxygenOS, która będzie oznaczona liczbą 11, niedługo powinna pojawić się w wersji beta. Pojawią się oczywiście różne nowości, ale także chyba ta, na którą czeka najwięcej użytkowników smartfonów producenta. Always on Display w OnePlus to coś, co firma już zapowiadała, ale na zapowiedziach się kończyło. Zważywszy na to, że ich urządzenia do tanich nie należą (wyłączając Nord, który jest zauważalnie tańszy od OnePlus 8), tego typu funkcjonalności wręcz wymagano. Na szczęście wkrótce się pojawi.

Na krótkim materiale wideo, który opowiada o podejściu do projektowania, widać, jak będzie wyglądało Always on Display na urządzeniach OnePlus. Funkcja ma się nazywać Time, a przynajmniej pod taką roboczą nazwą występuje i zapewne tak już pozostanie. Zaprezentowana na filmie wersja pokazuje pionowy pasek, który ciągnie się przez całą długość ekranu, a na nim widzimy godzinę. Ta przesuwa się w zależności od tego, jaka jest pora dnia. Rano będzie na dole, a wieczorem na górze (lub odwrotnie). Trzeba przyznać, że to ciekawe podejście i może wyglądać całkiem dobrze.

Zobacz też: Preinstalowane aplikacje od Facebooka na telefonach od OnePlus.

OnePlus nie sprecyzował jeszcze dokładnie, kiedy można spodziewać się funkcjonalności, ale wygląda na to, że już całkiem niedługo. Użytkownicy mogą się także spodziewać lekkich zmian w wyglądzie samego systemu, które mają bardziej odpowiadać nowoczesnemu podejściu do designu. Nie jest jeszcze jasne, które modele dostaną Always on Display.

Źródło: GSM Arena / OnePlus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.