Twitter to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. W ostatnim czasie firma ma jednak wiele problemów – dopiero co hakerzy uzyskali dostęp do kont wielu znanych osób, a w dodatku nad gigantem krąży widmo ogromnej grzywny. Jakby tego było mało, w aplikacji na Androida właśnie odkryto groźną lukę umożliwiającą nieuprawnionym osobom uzyskanie dostępu do prywatnych danych konkretnych użytkowników. Twitter wydaje się być idealnym przykładem powiedzenia, że „jak coś się psuje, to wszystko naraz”.

Luka w aplikacji Twitter

Twitter luka

W aplikacji Twitter na Androida odkryto lukę, która umożliwia hakerom uzyskanie dostępu do prywatnych wiadomości osób korzystających z Androida 8 Oreo i Androida 9 Pie. Groźne niedociągnięcie jest związane z samym systemem – do skrzynki odbiorczej użytkowników można się dostać poprzez obejście uprawnień Androida. Nie da się jednak ukryć, że wcześniej Twitter powinien zablokować tę możliwość po swojej stronie, więc wina wydaje się być obustronna.

Zobacz także: Promocje na powrót do szkoły od Xiaomi – taniej Redmi Note 8T i Redmi Note 8 Pro

Jeśli wierzyć zapewnieniom Twittera, w niebezpieczeństwie jest tylko 4% użytkowników, bo podobno aż 96% zainstalowało już odpowiednią aktualizację zabezpieczeń Androida. Osobom w grupie ryzyka portal zaleca natychmiastowe uaktualnienie aplikacji – w jej najnowszej wersji luka została załatana. Twitter poinformował ponadto, że na razie nie ma dowodów potwierdzających wykorzystanie przez kogokolwiek opisywanego niedociągnięcia. To się może jednak zmienić, więc lepiej nie kusić losu i jak najszybciej zaktualizować apkę.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.