Usługi Facebooka na OnePlus okazują się być przeinstalowane, a co więcej, użytkownicy nie będą mieli możliwości pozbyć się ich ze swoich smartfonów. Taka decyzja może dziwić, bo OnePlus do tej pory starał się nie robić takich „psikusów” użytkownikom, a wygląda na to, że ich najnowsze smartfony przychodzą z niespodzianką, która nie każdemu się spodoba. O ile oczywiście użytkownicy ją zauważą, bo to wcale takie pewne nie jest.

Usługi Facebook na OnePlus

Usługi Facebook na OnePlus
Usługi Facebook na OnePlus / Fot. 9to5Google

Wiadomo, że duża część użytkowników smartfonów, wykorzystuje je głównie do sprawdzania kanałów social media. Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat i tak dalej. Nie ma w tym nic złego, o ile producent danego telefonu nie wciska tych aplikacji na siłę. Zdawało się, że OnePlus takich rzeczy robił nie będzie, ale wygląda na to, że zawsze można się pomylić. W tym przypadku nie chodzi nawet o same aplikacje z portfolio Facebooka. To może się nie podobać, ale same aplikacje można usunąć. Gorzej z całą resztą, której usunąć się nie da, bo aplikacje przypisane są jako… systemowe.

O które usługi Facebooka na OnePlus chodzi? O Facebook App Installer, Facebook Services oraz Facebook App Manager. Tych z nowych modeli OnePlus usunąć się nie da, choć można je wyłączyć. Jeżeli komuś nie odpowiada to, żeby z nich korzystać, bo nie używa Facebooka, to lepiej tak zrobić. Aplikacje mogą bowiem pobierać niewielkie ilości danych komórkowych w tle, co nigdy nie jest niczym dobry. Ciekawe jest też to, że aktualizacje głównych aplikacji, czyli właśnie Facebooka, nie odbywają się poprzez Google Play Store, ale przez wspomniane aplikacje. Nie jest jasne czy to dotyczy wszystkich modeli, czy jest tylko przypisane do konkretnego regionu, ale sprawa wygląda dziwnie.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note20 Ultra zaprezentowany – cena może powalać na kolana.

Takie usługi Facebooka na OnePlus mają być już przeinstalowane na ostatnich modelach (OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro). Mają także pojawić się na OnePlus Nord. Co więcej, OnePlus zamierza kontynuować taką współpracę z firmą Zuckerberga. Niezależnie od tego, czy fanom marki się to podoba, czy nie.

Źródło: 9to5Google / XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.