Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Jego właściciel, Facebook, nieustannie usprawnia swój produkt. Dziś firma pochwaliła się, że użytkownicy nie muszą się już logować, aby porozmawiać z firmami na Messengerze. To udogodnienie, na którym skorzystają obie strony – klienci, jak i same firmy.

Rozmowa z firmami na Messengerze bez konieczności logowania

Messenger bez logowania

Messenger to komunikator, z którego korzysta wiele marek zdających sobie sprawę z jego ogromnej popularności. To świetna i przede wszystkim bezpłatna metoda dotarcia dla klienta, która właśnie stała się jeszcze lepsza. Otóż na stronach internetowych firm, które korzystają z wtyczki pozwalającej użytkownikom nawiązanie kontaktu za pomocą Messengera, logowanie na Facebooka przed napisaniem wiadomości przestało być obowiązkowe. Od teraz potencjalni klienci mogą wysyłać wiadomości, nie posiadając w ogóle konta na portalu społecznościowym Marka Zuckerberga.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon iPhone 11 Pro, laptop Acer Swift 3, telewizor Xiaomi Mi LED TV 4S i więcej kapitalnych okazji!

Opisywaną nowością pochwalił się Facebook na swoim blogu. Gigant poinformował, że zdecydował się zrezygnować z konieczności logowania, by ułatwić życie firmom dotkniętym przez pandemię koronawirusa. Taki ruch z pewnością zwiększy konwersje, więc wielu przedsiębiorców powinno się ucieszyć. Warto wspomnieć, że jest niewielka szansa, iż z czasem Facebook wyłączy możliwość czatowania jako gość. W końcu firmie zależy, by ludzie tworzyli konta w serwisie, bo każdy użytkownik to dla niej potencjalnie większy zysk.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.