Szybkie ładowanie to w dzisiejszych czasach standard. Technologia ta jest dostępna w wielu urządzeniach elektronicznych, w których skład wchodzą także smartfony. Mamy na rynku sprzęty z szybkim ładowaniem o różnej mocy, jednak już za niecałe dwa tygodnie zostaną zaprezentowane smartfony, których pełne naładowanie zajmie tylko 15 minut. Przyszłość nadejdzie szybciej, niż nam się wydaje.

Premiera iQOO 5 tuż za rogiem – szybkie ładowanie 120 W wyróżnikiem

iQOO 5 szybkie ładowanie 120 W

Rodzina iQOO 5 zostanie oficjalnie zaprezentowana już 17 sierpnia. Jej cechą charakterystyczna będzie szybkie ładowanie „FlashCharge” o mocy 120 W. Dzięki tej technologii naładowanie urządzeń od 0 do 50% zajmie tylko 5 minut, a od 0 do 100% – wspomniane wcześniej 15 minut. Przedstawiciele linii iQOO 5 będą pierwszymi smartfonami dopuszczonymi do sprzedaży z szybkim ładowaniem o tak ogromnej mocy. Oczywiście Oppo posiada już technologię szybkiego ładowania 125 W, aczkolwiek firma nie wypuściła jeszcze żadnego sprzętu, który by ją obsługiwał, więc można powiedzieć, że się nie liczy.

Zobacz także: Yanosik Pay, czyli Autopay w aplikacji i tańsze podróżowanie autostradą

iQOO 5 będzie miał dwie baterie o pojemności 2000 mAh każda, a całość napędzi Snapdragon 865. W skład tytułowej serii powinien wejść iQOO 5 oraz iQOO 5 Pro. Różnice pomiędzy tymi modelami nie są jeszcze znane, choć nie trzeba być jasnowidzem, by stwierdzić, że ten z dopiskiem „Pro” z pewnością będzie w czymś lepszy. Ceny linii iQOO 5 na razie pozostają wielką niewiadomą, choć raczej nie będzie przesadnie drogo. Czekacie na premierę? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.