ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PlayStation 5 kontra Xbox Series X

Wyższe ceny gier na PlayStation 5 i Xbox Series X? Take-Two częściowo zmienia zdanie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nie tak dawno temu Bartosz pisał, że gry są drogie, ale na nowej generacji konsol będą jeszcze droższe. Swoją tezę poparł słowami Take-Two, firmy, która już zapowiedziała, że jej produkcje na PlayStation 5 i Xboxa Series X będą o 10 dolarów droższe. Wygląda jednak na to, że gigant częściowo zmienił zdanie.

Wyższe ceny gier na nowe konsole – Take Two ponownie zabiera głos

telewizor do PlayStation 5

Ceny gier są wysokie już teraz, dlatego mało kto przyjął z entuzjazmem wieść, że w przypadku tytułów na PlayStation 5 i Xboxa Series X będzie trzeba wydawać jeszcze więcej. Choć Take-Two już wcześniej zapowiedziało wzrost cen, teraz firma zdecydowała się na małe sprostowanie. Podstawowa wersja next-genowego NBA 2K20 trafi do sprzedaży w cenie 70 dolarów, aczkolwiek CEO Take-Two w ostatnim raporcie finansowym wspomniał, że zwiększenie cen niekoniecznie będzie dotyczyć wszystkich gier.

Zobacz także: Obniżki cen w PlayStation Store – jakie gry na PS4 warto kupić w wyprzedaży?

Jednocześnie mężczyzna dodał, że ceny nowych tytułów spod skrzydła Take-Two będą ustalane indywidualnie. Nie jest jasne, dlaczego wydawca nagle zmienił zdanie z „wszystkie nasze gry będą droższe” na „niekoniecznie wszystkie nasze gry będą droższe”. Niewykluczone jednak, że miało z tym związek powszechne niezadowolenie graczy, donośnie narzekających w Internecie na kolejne podwyżki. Mimo wszystko gry prędzej czy później będą kosztować więcej – ceny nie zmieniły się od dawna, a przez ten czas koszty produkcji diametralnie wzrosły. Choć dla nas, konsumentów, nie jest to zbyt ciekawa wiadomość, tak dla wielu firm może się okazać jedyną szansą na przetrwanie.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy