Google wciąż łata Lollipop. Android 5.0.1 dla serii Nexus gotowy do pobrania

Newsy

nexus_logo_banner

Na temat polityki Google względem implementacji Android 5.0 można powiedzieć wiele, jednak nie można zarzucić amerykańskiemu producentowi braku chęci poprawy. Wszak opóźnienie wynikało z łatania wykrytych w ostatniej chwili błędów. Dzisiaj na stronie AOSP pojawiły się obrazy z systemem oznaczonym numerkiem 5.0.1, co oznacza, że wkrótce na Waszych Nexusach powinna pojawić się informacja o dostępnej aktualizacji, która poprawia kolejne problemy.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

Oprogramowanie o kodzie LRX22C, pod którym kryje się wersja 5.0.1, pojawiło się w formie obrazów dla Nexus 7 (2013) Wi-Fi, Nexus 9 oraz Nexus 10, a w najbliższym czasie trafi także na pozostałe urządzenia. Aktualizacja przynosi poprawę niektórych irytujących błędów na które skarżyli się użytkownicy pierwszej finalnej wersji systemu oraz optymalizację funkcjonowania systemu.

 

Jeśli więc jesteś posiadaczem jednego z wyżej wymienionych modeli i chciałbyś sprawdzić jak sprawuje się nowa kompilacja Androida, gotowy obraz możesz pobrać ze strony Google Developers.

 

 

Źródło: Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x