ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy Watch 3 – nowy smartwatch zaprezentowany

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy Watch 3 został dziś oficjalnie zaprezentowany. Nowa generacja, która z jakiegoś powodu ominęła numer „2”, przynosi całkiem sporo interesujących rzeczy. Dla niektórych najważniejsze będzie to, że pojawił się obrotowy pierścień, czyli coś, co znamy z Galaxy Watch. Przez chwilę ten zniknął i zastąpiła go wersja cyfrowa w wersji smartwatcha dla aktywnych, ale klasyka rządzi się swoimi prawami.

Samsung Galaxy Watch 3 oficjalnie

Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3

Nowy smartwatch od Samsunga pojawi się w dwóch wersjach koperty – 41 oraz 45 mm. Obie wersje Samsung Galaxy Watch3 pojawią się w wersjach z dostępem do LTE, jak i bez niego. Każdy z zegarków ma być wyposażony w 1 GB RAM oraz 8 GB miejsca na dane (minus oprogramowanie). Wyświetlacz (średnica 1,2 cala oraz 1,4 cala, 360×360 pikseli) pokryty został szkłem ochronnym Corning Gorilla Glass DX, a sam sprzęt jest wodoodporny (5 ATM). Akumulator (247 oraz 340 mAh) mają zapewnić całkiem sensowny czas działania, bo około 50 godzin przy większym ekranie i aż 65 przy mniejszym.

Najważniejsze w zegarku zdają się być jego funkcje, bo ten pozwoli na m.in. mierzenie saturacji (wskaźnik nasycenia hemoglobiny krwi obwodowej tlenem) czy wykrywanie upadku i automatyczne wysyłanie sygnału SOS oraz lokalizacją do zdefiniowanych kontaktów. Do tego dochodzi jeszcze analiza biegu w czasie rzeczywistym. Pojawi się także podsumowanie dnia (rano oraz wieczór) czy monitorowanie samopoczucia. Zegarek pozwala także na oglądanie historii czatów czy pozwala na przeglądanie obrazów oraz odbieranie połączeń. Sama koperta ma być wykonana ze stali nierdzewnej lub nawet tytanu.

Zobacz też: Oto nowe smartfony z serii Galaxy Note20.

Cena Galaxy Watch 3

  • Samsung Galaxy Watch 3 (41 mm, 41 x 42.5 x 11.3 mm, 48g) – 1 889 złotych
  • Galaxy Watch 3 (45 mm, 45 x 46.2 x 11.11 mm, 53g) – 1 999 złotych
  • Samsung Galaxy Watch 3 (LTE / 41 mm) – 2 099 złotych
  • Galaxy Watch 3 (LTE  / 45 mm) – 2 199 złotych

Zegarki można już zamawiać w przedsprzedaży, a do sklepów mają trafić w dniu 21 sierpnia. Osoby, które zdecydują się na zakup w przedsprzedaży, mogą liczyć na powerbank Samsung EB-U3300. Liczba produktów jest oczywiście ograniczona, a szczegóły znajdziecie na stronie promocji. Zegarki będą dostępne w kolorach miedzianym, czarnym oraz srebrnym.

Źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy