ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi numerem 1 w Polsce – firma notuje kolejne wzrosty i to niemałe

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Xiaomi numerem 1 w Polsce po raz kolejny, czyli firma cały czas notuje wzrosty. Raport przygotowany przez Canalys za drugi kwartał tego roku pokazuje, że Chińczycy i ich pozycja zdaje się być już niezachwiana. To może robić wrażenie, bo tym samym Samsung spadł z pierwszej pozycji, którą niedawno jeszcze zajmował i nic nie zapowiadało nadchodzących zmian.

Xiaomi numerem 1 w Polsce

Xiaomi numerem 1 w Polsce
Fot. Canalys

O ile Xiaomi zostało numerem 1 w Polsce, to ta sztuka nie udała się już w pozostałych częściach Europy. Jednak firma i tak zaliczyła solidne wzrosty względem tego samego okresu w roku ubiegłym. Mówimy tutaj jednak nie o ilości sprzedanych smartfonów do klientów końcowych, ale o tych wysłanych do sklepów. Nie zmienia to jednak tego, że Xiaomi osiągnęło wyjątkowy sukces. Widać, że spora ilość urządzeń ze średniej i niskiej półki, zrobiła swoje. Tak prezentują się wyniki firny na poszczególnych rynkach.

  • Polska: Nr 1 z udziałem 27% i wzrostem 88% r/r;
  • Europa: Nr 3 z udziałem 17% i wzrostem 65% r/r;
  • Europa Środkowo – Wschodnia: Nr 2 z udziałem 25% i wzrostem 36% r/r;
  • Europa Zachodnia: Nr 4 z udziałem 12% i wzrostem 116% r/r.
Fot. Canalys

Pierwsza piątka najpopularniejszych marek od dawna wygląda niezmiennie. Mamy tam wspomniane Xiaomi, ale jest też oczywiście Samsung, Apple, Huawei oraz Lenovo na zmianę z HMD Global. Widać więc, że dość trudno się przebić na rynku. A przynajmniej nie da się tego zrobić, bez ogromnej ilości nakładów finansowych. Wynik Xiaomi w Polsce nie jest tak zaskakujący. Już poprzedni kwartał pokazał, że firma ma dużo do powiedzenia na naszym rynku.

Zobacz też: xCloud na Androida także w Polsce!

Kolejny kwartał może wyglądać już zupełnie inaczej. Samsung ma w zanadrzu nową serię Galaxy Note20, a i Apple planuje jesienią zaprezentować swoje nowe smartfony. Wprawdzie firma z Cupertino może nie załapać się z premierą jeszcze na ten kwartał. Apple samo przyznało, że premiera iPhone 12 odbędzie się później, niż zazwyczaj.

Źródło: Canalys

Sprawdź najnowsze wpisy